DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:Zodpovězené dotazy občanů:


10.6.2020, 20:21, Drahomíra Gildeinová

Dobrý den, chci se zeptat, jestli nemáte vytvořenou nějakou vizualizaci rekonstruovaného prostoru v (účku) na 5. etapě mezi domy 1271-1278, ulice 1.máje a na Výsluní...myslím. Děkuji Gildeinová

Bohužel kompletní vizualizaci k dispozici nemáme. Projektová dokumentace je ke stažení na https://www.vhodne-uverejneni.cz/index.php?m=xenorders&h=order&a=detaildocumentsandimages&rwr=regenerace-paneloveho-sidliste-v-etapa-v-orlove-lutyni-3-cast.

Vizualizaci máme pouze na úpravu části zelené plochy v bezprostřední blízkosti nově budovaného parkoviště viz příloha (zasláno mailem na Vaši adresu).9.6.2020, 8:29, Dana Požárková

Dobrý den, Na ulici Ke studánce vedle restaurace Studánka je parkoviště. Z přilehlého lesa zasahují větve stromů na parkoviště tak, že auta už nemůžou pod větve zaparkovat. Výsledkem bohužel je , že úplně zbytečně ubývají parkovací místa, kterých je v naší lokalitě velký nedostatek. Prosím o řešení tohoto problému. Předem děkuji.

Dobrý den,
dne 29.6. byla provedená kontrola na místě samém. Ořez větví na parkovišti bude proveden během tohoto týdne. Z důvodu deštivého počasí jsou listy mokré a těžké, což má za následek klonění větví směrem k zemi.

odbor správy majetku a hospodářské správy7.6.2020, 13:18, Veronika

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda obec Orlová vydala omezení, ohledně napouštění bazénu a zalévání zahrad z vodovodu. Děkuji

Dobrý den,
Orlová nevydala omezení, týkající se napouštění bazénu a zalévání zahrad z vodovodu . Nicméně, občané by měli zvážit, zda je vhodné napouštět bazén vodou z vodovodu v době, kdy se argumentuje nedostatkem vody. Službu napouštění bazénu vodou nabízí SmVaK za dostupnou cenu a nejedná se o vodu z vodovodní sítě.
S pozdravem
Nataša Cibulková5.6.2020, 10:03, Jakub Nierychel

Dobrý den. Od 8.6. začíná velká rekonstrukce kvůli které je po celé Okružní ulici Zákaz zastavení. V místech kde se jinak normálně parkuje. Tím lidé bydlící na ulicích Okružní, Energetiků a Polní připravíte o cca 60 parkovacích míst. Všichni víme jak je to těžké zaparkovat. Co takhle zřídit nějaké "provizorní" parkoviště po dobu Zákazu zastavení? Například na placu u bývalého baru Rebel u zásobovací rampy pro Albert, kde je momentálně Zákaz vjezdu. Za další, pokud nenajdu parkovací místo na ulici Okružní, kvůli jednosměrné pokračují dále, projedu na střídavý provoz semafory kolem kruhového objezdu (což asi taky nebude žádný med vzhledem ke střídání 4 směrů) projedu celou Masarykovu a naivne odbočující opět směr Okružní. A pochybuji že bude Městská Policie tak tolerantní, že bude přehlížet špatně zaparkované auta stojící všude kde se dá... Předem děkuji za reakci

Omezení parkování vozidel v ulici Okružní je zejména z důvodu převedení autobusové dopravy na tuto trasu a zvýšení hustoty provozu na této komunikaci po dobu jejího zjednosměrnění. V rámci předání stavby dne 08.06.2020 dojde ke zpřesnění možnosti podélného parkování vozidel na ul. Okružní tak, aby se minimalizovalo omezení stávajících možností podélného stání vozidel, které by se omezilo na úsek přechodně zřízené autobusové zastávku a oblouk u č. p. 925.
odbor dopravy4.6.2020, 10:59, Šárka Kuzňarská

Dobrý den, v lednu jsem si zakoupila půlroční jízdné, spoustu týdnů jsem nevyužila , chtěla jsem se zeptat,jestli nevyužitá doba lze posunout do budoucna. Děkuji, Kuzňarská.

Vážená paní Kuzňarská,
k Vašemu dotazu ohledně jízdného se informujte v místě zakoupení předplatného (přepravní kancelář Orlová,Karviná apod.).
Miroslava Cygonková
dopravní úřad pro MHD
odbor dopravy
Městský úřad Orlová4.6.2020, 8:23, Doffek

Na konci rybníka u koliby je zábradli a někdo jedno vykopl a dřevo je spadle pod v trávě.Šroubky měly být skrz se zapuštěnou hlavou a kontra maticemi.Vruty zespod při kopu zespod moc neudrži.Neni vše děláno pro normálni lidi,ale jsou mezi náma i blbci

Ahoj,

za základě upozornění na poškozené zábradlí bylo provedeno šetření na místě samém. U dotyčného zábradlí bylo zjištěno, že chybí jeden kus dřevěného madla. Madlo bylo nalezeno na kraji rybníka a bylo odneseno na MěÚ. V nejbližší době byla provedená oprava.
odbor správy majetku a hospodářské správy3.6.2020, 20:59, Natálie Erhardtová

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na cestu autobusů v době rekonstrukce cest. Ráno jezdím do práce autobusem číslo 502 na zastávku Orlová, Nemocnice směrem od Dětmarovic. Jelikož bude zastávka dočasně přesunuta, tak budu muset vystupovat už na zastávce Orlová, autobusové nádraží. Chtěla jsem se zeptat, jestli cesta na autobusové nádraží bude stejná. Děkuji za odpověď, Natálie Erhardtová.

Vážená paní Ehardtová,
od 08.06. do 16.08.2020 bude probíhat rekonstrukce II/474. Zastávka Orlová,Lutyně,nemocnice a Orlová,Lutyně,střed směr aut. nádraží bude přesunuta na ul. Okružní. Pokud pojedete linkou 502 z Dětmarovic na zastávku Orlová,Lutyně,nemocnice, tak můžeme vystoupit na zastávce u nemocnice jak doposud.

Miroslava Cygonková
dopravní úřad pro MHD
odbor dopravy
Městský úřad Orlová2.6.2020, 14:12, -pj-

Dobrý den, chtěl bych se vás zeptat, kdy bude provedená oprava povrchu komunikace na ul. Dětmarovická? Děkuji.

Dobrý den,
k Vašemu dotazu ve věci opravy komunikace na ul. Dětmarovická Vám sdělujeme, že odboru rozvoje a investic byl předán investiční požadavek na zpracování projektové dokumentace na rekonstrukci této komunikace.
odbor správy majetku a hospodářské správy2.6.2020, 13:01, jarek

Zdravím . Mám dotaz : Kdy se upravi chodnik z ul. KPT. JAROŚE kolem stareho tržiště ktery je nyní uzavren jako staveniště. Když zaprší tak na stavajícím je plno bahna. Už při minulé uzavěrce tam slibovali nejakou úpravu . Nebo bude klasika ,teda nic pro občany?

Dobrý den,

k Vašemu dotazu sdělujeme, že město Orlová po zvážení všech okolností nebude realizovat výstavbu provizorního chodníku na ul. Kpt. Jaroše podél oplocení staveniště.
Odbor správy majetku a hospodářské správy31.5.2020, 15:55, Radim Janoušek

Dobrý den, zajímalo by mne, kdy bude provedena oprava mostu na ulici Slezská, poblíž zastávky U dolu Fučík. Děkuji vám za odpověď. Radim Janoušek

Dobrý den,

K Vašemu dotazu vám sdělujeme, že v současné době je dopravní omezení z důvodů provádění dlouhodobého monitoringu vlastníkem komunikace (Správa silnic moravskoslezského kraje). Ten bude ukončen v prosinci 2020. Po jeho ukončení dojde k jeho vyhodnocení a k návrhu adekvátní opravy. Předpoklad opravy mostu je v roce 2021.
Radim Venglař, odbor správy majetku a hospodářské správy30.5.2020, 14:26, Ladislav Urbánik

Chtěl jsem se zeptat jestli se bude někdy opravovat komunikace od točny V Zimném dole na veverku? Děkuji

Dobrý den,
oprava této komunikace bude zařazena do seznamu oprav na rok 2021. V letošním roce budou provedeny lokální opravy výtluků.
Radim Wenglař, odbor správy majetku a hospodářské správy30.5.2020, 14:22, Ladislav Urbánik

Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat kdy a které úseky komunikací V Zimném dole se budou opravovat? Je to tu tankodrom. Děkuji

Dobrý den,

ve schváleném seznamu oprav na rok 2020 jsou mimo jiné zařazeny opravy komunikací na ul. K Holotovci, Petřvaldská a příjezdová komunikace k Becírku a oprava chodníku naproti smuteční síně. Do seznamu oprav na rok 2021 bude zařazena oprava komunikace mezi Kornasem a Veverkou.
Radim Venglař
Odbor správy majetku a hospodářské správy
Městský úřad Orlová29.5.2020, 16:06, Lucka

Píšete že v Albertu nebylo veřejné wc, a kde vůbec je v Orlové veřejné wc. Když lidi od někud přijedou nebo jsou na procházce a nemají kde si odskočit na toaletu. I v Dolní Lutyni mají wc a to je menší město.

Dobrý den,
veřejné WC se nachází v areálu letního kina v lesoparku. EKO WC se taktéž nachází u areálu hřišť na ulici Školní. Možnost zajít si na toaletu v centru města, je v budově městského úřadu na ulici Osvobození, klíč je k zapůjčení na informacích.
odbor správy majetku a hospodářské správy26.5.2020, 8:09, Recmanik

Dobrý den,k 1.6.2020 dojde k uzavření parkoviště pod bývalým kinem Vesmír,kde byla možnost parkovat s vozidly kategorie N1. Vlastním takový vůz a tuto možnost s ohledem na fakt ,že bydlím na ul.lesní-tedy v obytné zóně,jsem využíval.Po uzavření tohoto parkoviště-kde budu smět parkovat??? Auto mám jen pro soukromé účely jako rodinné,je však bohužel registrováno v jako nákladní

S vozidly kategorie N1 bude možno, po dobu záboru parkoviště pod kinem Vesmír z důvodu stavby náměstí, parkovat na ul. Osvobození, parkovišti u letního kina".22.5.2020, 13:06, Vladislav Cyrzyk

dobrý den, 21.5. byly odebrány 2 lavičky,podél cesty Na stuchlíkovci,poblíž ulic Topolová a Vojtěcha Martínka.Chci se zeptat,zda budou nahrazeny novými a kdy.Jsou to lavičky,kde my důchodci po cestě odpočíváme a čekáme třeba na odvoz blízkými.Kdyby jste je nevrátili zpět,byla by to docela dlouhá prodleva,na tomto chodníku!Už jsme si na ně zvykli.Děkuji za odpověď a kladné vyřízení Cyrzyk

Dobrý den,
lavičky se opravovaly a již jsou zpět, jako nové.
S přáním pěkného dne
Miroslav Koláček,
místostarosta Orlové