DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:Zodpovězené dotazy občanů:


5.4.2015, 11:26, Vaisarová

Dobrý den, mám za úkol napsat seminární práci na téma kvalita ovzduší ve městě Orlová, chtěla jsem se zeptat, jestli by bylo možné získat nějaké podklady a popřípadě kde. Děkuji, Vaisarová

Dobrý den,
doporučuji se obrátit na odbor životního prostředí Městského úřadu v Orlové. Odbor životního prostředí najdete v prostorách radnice na Starém náměstí 76 v Orlové-Městě. Ochranou ovzduší se tam zabývá Ing. Markéta Mokrošová. E-mail: marketa.mokrosova@muor.cz, tel. č.: 596 581 737.
Držím palce!
Nataša Cibulková1.4.2015, 20:31, Jolana

Dobrý den, dnes jsem jela v podvečer do Kauflandu a na ulici Okružní u bývalého Trestlesu byla znečištěná cesta od strojů, které zde staví. Promiňte ale neměla by být ta cesta uklizená. Bylo něco kolem 18:30 a na cestě ležely nánosy bahna. Může na to někdo z patřičných odborů dohlídnout, aby byla cesta po ukončení prací na stavbě řádně uklizená a bezpečná.Bydlím na ulici Okružní a tudy jezdím každý den několikrát. A od doby, kdy se zde staví, je tato část ulice značně znečištěná! Nevím zda to nemá ve své kompetenci městská policie. Děkuji Jolana K..

Dobrý den, děkuji, Vaši připomínku jsem předala odboru dopravy k vyřízení.
S pozdravem
Nataša Cibulková

Dobrý den, zde je vyjádření odboru dopravy: K připomínce zněčištění ul.Okružní sdělujeme, že dodavatel stavby byl 8.4.2015 upozorněn na svou povinnost stanovenou § 28 odst.(1) zákona č.13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, a to na bezodkladné odstranění každého jednotlivého znečištění, v opačném případě na možnost postihu. Stav komunikací v okolí předmětné stavby bude ve zvýšené míře kontrolován odborem dopravy a městkou policií.

Dle vyjádření generálního dodavatele stavby mají sepsanou smlouvu se SMO, m.a.s. týkající se čištění komunikací při realizaci stavby, rovněž se snaží zajistit čistotu komunikací i vlastními pracovníky. Čistící vozy SMO m.a.s. vyjíždění několikrát denně a provádějí částečné čištění tak, aby komunikace byla zbavena velkých nečistot. Po ukončení pracovního dne jsou komunikace vyčištěny prostřednictvím kropících vozů.


S pozdravem


Ing. Jan Legerský
silniční správní úřad30.3.2015, 15:31, Pavla Šimčíková

Dobrý den, prosím o informaci - o jaké nákupní centrum se jedná v místě bývalého Trestlesu - u autobusového stanoviště ? Za odpověď děkuji. šimčíková Pavla

Koncem března začala společnost FASTAV na pozemcích bývalého Trestlesu, v blízkosti autobusového nádraží na ulici Okružní a v těsné blízkosti Kauflandu, s výstavbou nového obchodního centra Fastmall. Jeho součástí by měly být prodejny Deichmann, TAKKO, Drogerie DM, JYSK, Planeo elektro, Sportissimo a Pepco. Stavba by měla být dokončena na podzim letošního roku.30.3.2015, 13:43, martina prokopkova

Dobry den. Uz nekolik let ziju v zahranici a kazdy rok musim dokladovat to ze to jsem abych nemusela platit poplatek za odpadky. Vim ze nekteri moji znami nahlasily, ze neziji doma jednou a nemusi nic co rocne dokladovat. Tento rok mi prislo ze musim platit i za moji dceru. Koupily jsme si dum z zahranici a byla bych rada jestli by to nejak slo odhlasit. Dekuji

Vážená paní Prokopková,
k Vašemu dotazu ohledně předkládání dokladů k osvobození od poplatku za komunální odpad ve městě Orlová sdělujeme následující:
v případě, že poplatník se dlouhodobě zdržuje v zahraničí, požadujeme předkládání dokladů potvrzujících tuto skutečnost co 2 roky. Prodloužení této lhůty na dobu neurčitou je možné pouze v případě uzavření sňatku s příslušníkem země, ve které poplatník pobývá a doložení oddacího listu. Pro vznik a trvání poplatkové povinnosti je rozhodující trvalý pobyt ve městě Orlová (§ 10b, odst. 1, písm. a) zákona č. 565/1990 Sb., o místních poplatcích, ve znění pozdějších předpisů), ukončení této povinnosti je možné pouze se změnou trvalého pobytu.
Ing. Táňa Přívarová, vedoucí oddělení rozpočtu, a vybraných místních poplatků29.3.2015, 18:13, Holeksová Lenka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na termíny uzevření mateřských škol během letních prázdnin. V MŠ mi bylo sděleno, že to určuje "město" a že oni to ještě neví. Já to, ale potřebuji vědět nyní, protože si musím naplánovat čerpání dovolené u zaměstnavatele.(konkrétně se mi jedná o MŠ Radost) Děkuji a přeji pěkný den. Holeksová L.

Provoz MŠ v době letních prázdnin v roce 2015

01.07. - 31.07. MŠ K. Dvořáčka 1228, O/L (přednostně pro děti navštěvující MŠ K. Dvořáčka 1228)
01.07. - 17.07. MŠ Čtyřlístek s.r.o., Kpt. Jaroše 762, O/L
01.07. - 17.07. MŠ DUHA s.r.o, Lesní 859, O/L
20.07. - 31.07. MŠ Na Vyhlídce 1143, O/L
20.07. - 07.08. MŠ Radost s.r.o., Ke Studánce 1033, O/L
03.08. - 07.08. ZŠ a MŠ s polským vyučovacím jazykem,Lutyňská 400, O/L)
10.08. - 31.08. MŠ Okružní 917, O/L
17.08. - 31.08. MŠ Orlík s.r.o., Kosmonautů 1229 O/P28.3.2015, 20:05, Josef

Dobrý den , rád bych se dozvěděl co se staví vedle kauflanud.Děkuji.

Dobrý den, koncem března začala společnost FASTAV na pozemcích bývalého Trestlesu, v blízkosti autobusového nádraží na ulici Okružní a v těsné blízkosti Kauflandu, s výstavbou nového obchodního centra. Jeho součástí by měly být prodejny Deichmann, TAKKO, Drogerie DM, JYSK, Planeo elektro, Sportissimo a Pepco. Stavba by měla být dokončena na podzim letošního roku.
S pozdravem
Nataša Cibulková27.3.2015, 17:07, Dominik

co se stavi u autobusoveho nadraží

Dobrý den, koncem března začala společnost FASTAV na pozemcích bývalého Trestlesu, v blízkosti autobusového nádraží na ulici Okružní a v těsné blízkosti Kauflandu, s výstavbou nového obchodního centra. Jeho součástí by měly být prodejny Deichmann, TAKKO, Drogerie DM, JYSK, Planeo elektro, Sportissimo a Pepco. Stavba by měla být dokončena na podzim letošního roku.
S přáním hezkého dne Nataša Cibulková27.3.2015, 15:07, Kartáriková Emília

Dobrý den,zaujíma ma kedy bude odstránená parkovacia značka pre telesne post.p.Kermáška.Paní je už dlouho po smrti a značka je stále neodstránena.Snád platí na každého stejné pravidlá.Dakujem.

Dobrý den, dodatková tabulka s registrační značkou 8T0 2210 na ulici Okružní u domu čp. 904, kterou měla vyhrazené parkovací místo paní Krmášková, byla odstraněna a parkovací místo zůstane nadále vyhrazeno pro vozidla označená parkovacím průkazem pro osoby se zdravotním postižením O7.27.3.2015, 9:27, Vavříčková

Dobrý den, co se staví u aut.nádraží v Orlové? Slyšela jsem, že obchůdky. Jaké obchody to budou? Děkuji. Vavříčková

Dobrý den, koncem března začala společnost FASTAV na pozemcích bývalého Trestlesu, v blízkosti autobusového nádraží na ulici Okružní a v těsné blízkosti Kauflandu, s výstavbou nového obchodního centra. Jeho součástí by měly být prodejny Deichmann, TAKKO, Drogerie DM, JYSK, Planeo elektro, Sportissimo a Pepco. Stavba by měla být dokončena na podzim letošního roku.20.8.2001, 16:00, Miroslav Sedláček

Dobrý den, chci se zeptat, zda se bude řešit neosvětlený chodník za tělocvičnou gymnázia obchodním domem Albert? Poté co se tam postavila ta nepěkná zeď, tak už tam vůbec není vidět, a není tam moc bezepčno v noci chodit. Bude se to nějak řešit? Popřípadě kam je možno podat žádost o osvětlení? Vím, že je to trochu boční cesta, ale člověk by čekal, že když je tam chodník, a je to v centru města, že tam bude i světlo. Děkuji moc za odpověď. S pozdravem

Dosud neevidujeme žádný požadavek od občanů na rozšíření veřejného osvětlení v tomto místě. Je nutné na město Orlová, odbor správy majetku města zaslat žádost o rozšíření veřejného osvětlení, popsat důvody a popsat, popř. zakreslit místo, kde chcete veřejné osvětlení rozšířit.

Vaše žádost bude posouzena (technické provedení, finance, zda bude stavba na pozemcích města, nebo bude nutné mít souhlas majitelů jiných pozemků). Bude-li požadavek realizovatelný, bude zpracována investiční karta, která bude předána na Odbor rozvoje a investic. Odbor rozvoje a investic zrealizuje tuto akci, jakmile bude schválena do rozpočtu města.

Odbor správy majetku města0.0.0000, 0:00, Viktor.

Tak tedy již po třetí pokládám ten samý dotaz:Na mou žádost o placené parkovací místo mi bylo odpovězeno,že od roku 2000 se tato místa neposkytují.Potom nechápu proč vidím množství vyhrazených míst pro parkování určitých vozidel a nejsou to parkovací místa tělesně postižených.Z logiky věci by se tato místa občanům,kteří si o ně zažádali před rokem 2000 neměla tedy též poskytovat,nebo prodlužovat smlouvy,když se tedy podle úřadu od roku 2000 tato místa přestala poskytovat.Žádám o podrobné vysvětlení tohotu šlendriánu.Ještě mi napište,že jsou to zasloužilí úředníci radnice,nebo jiné VIP a už to bude všechno v tomto městě.Děkuji.

Městský úřad Orlová, odbor dopravy, silniční správní úřad, sděluje, že v měsíci září 2000 bylo Radou města Orlové, s přihlédnutím na územní možnosti parkovacích ploch v sídlištních částech města rozhodnuto o pozastavení povolování nových placených vyhrazených parkovacích míst občanům, s možnou výjimkou pro držitele průkazu ZTP nebo ZTP/P (tito musí splňovat určité zásady pro poskytování těchto vyhrazených parkovacích míst). Rada města nerozhodla o zrušení stávajících vyhrazených parkovacích míst, která byla před tímto obdobím občanům vyhrazena. Tito občané města plní dle příslušné obecně závazné vyhlášky města svou každoroční ohlašovací povinnost poplatníka za užívání veřejného prostranství - vyhrazení parkovacího místa, a platí stanovený poplatek. V těchto případech se v rámci údržby obnovuje svislé i vodorovné dopravní značení. V případě neplnění výše uvedených povinností – např. změna bydliště, úmrtí poplatníka, je toto vyhrazená místo zrušeno.
Jestliže tazatel je obeznámen s konkrétním případem, může se obrátit přímo na odbor dopravy, silniční správní úřad, kdy následně bude tento podnět prošetřen.
S pozdravem

Bc. Věra Górecká
silniční správní úřad
Odbor dopravy0.0.0000, 0:00, Michal Zbořil

Dobry den , zjimalo by me zda je mozne rezerovavat misto k parkovani na verejnem parkovisti kdyz nejsem ZTP popřipade cena na rok ? Dekuji z odpoved

Městský úřad Orlová, odbor dopravy, silniční správní úřad, sděluje, že v měsíci září 2000 bylo Radou města Orlové, s přihlédnutím na územní možnosti parkovacích ploch v sídlištních částech města rozhodnuto o pozastavení povolování nových placených vyhrazených parkovacích míst občanům, s možnou výjimkou pro držitele průkazu ZTP nebo ZTP/P (tito musí splňovat určité zásady pro poskytování těchto vyhrazených parkovacích míst). Rada města nerozhodla o zrušení stávajících vyhrazených parkovacích míst, která byla před tímto obdobím občanům vyhrazena. Tito občané města plní dle příslušné obecně závazné vyhlášky města svou každoroční ohlašovací povinnost poplatníka za užívání veřejného prostranství - vyhrazení parkovacího místa, a platí stanovený poplatek. V těchto případech se v rámci údržby obnovuje svislé i vodorovné dopravní značení. V případě neplnění výše uvedených povinností – např. změna bydliště, úmrtí poplatníka, je toto vyhrazená místo zrušeno.
Jestliže tazatel je obeznámen s konkrétním případem, může se obrátit přímo na odbor dopravy, silniční správní úřad, kdy následně bude tento podnět prošetřen.
S pozdravem

Bc. Věra Górecká
silniční správní úřad
Odbor dopravy