DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:Zodpovězené dotazy občanů:


23.6.2020, 8:02, Swaczynová Petra

Dobrý den, mohlo by město Orlová začít řešit problém u MŠ Okružní č.p. 917 ohledně pejskařů, kteří zde venčí své miláčky, leč po nich neuklízí. Problém je dlouhodobý a mohl by se začít řešit, nebo vyhláška města Orlová hovoří jinak? Děkuji, Swaczynová

Dobrý den, městská policie dohlíží na OZV, ovšem nelze nastavit ideální stav, kdy strážníci odhalí každé porušení OZV tohoto charakteru. Občan nechť volá a pomůže svým svědectvím řešit problém společně s MP.
Mgr. Milan Páleník, Městská policie Orlová22.6.2020, 6:42, Nezájem

Dobrý den, jak dlouho bude okolí MŠ Ke Studánce čekat, než se poseká tráva? Už je po kolena. Nevím, jestli jste si všimli, ale tohle je MĚSTO, ne LES nebo LOUKA. Pokud nechápete rozdíl mezi těmito slovy, najděte si ho na googlu, nebo v encyklopediích. Pokud máte uzavřenou nějakou mimořádně špatnou smlouvu s poskytovatelem těchto služeb, tak jste hlupáci a měli byste udělat vše pro to, aby ta smlouva byla zrušena a najít někoho, kdo tu trávu poseká aspoň jednou za rok a nebude čekat až na zimu. Věřím, a doufám, že vzhledem k tomu, že pan STAROSTA bydlí na 1007, bude mí i on zájem o to, aby ta tráva zde byla posekána. Protože ještě pár měsíců a možná bude tráva vyšší, než panelový dům. Snažte se, od toho jste tu. Doufám, že nejste tak neschopní zařídit jedno sekání trávy. Protože všude jinde je krásně posečeno. Sbohem, naštvaný občan. PS.: Hezký den přeji ;)

Dobrý den,

dne 29.6. bylo provedeno šetření na místě samém. Tráva byla posekána a dle sdělení zahradnické firmy, která v dané lokalitě provádí údržbu zeleně, bylo provedeno sečení trávy již 3x. Vzhledem k deštivému počasí je sečení komplikovanější a může docházet k posunu termínu sečení.

S přáním pěkného dne
odbor správy majetku a hospodářské správy19.6.2020, 13:34, Samuel S.

Dobrý den, chtěl bych se dotázat zda-li je možné zastřihnout keře na křížení ulic Zátiší a Ke Studánce nejméně po délce 30m s ulicí Zátiší. Z důvodu nepřehledného výhledu z výjezdu z ulice Ke Studánce, již běžné vozy lze zpozorovat až na poslední chvíli. Tento problém řešíme každoročně a údržba zeleně města Orlové se vždy k tomu dostane až v půlce prázdnin. Odbor dopravy města Orlové nebyl schopen zde nechat nainstalovat alespoň zrcadlo na překlenutí doby než dojde k údržbě zeleně nebo na stálo. Proto na radu svého právníka v případě kolize s vozem jedoucí po ulici Zátiší, budu žádat město Orlová o úhradu veškerých majetkových škod a bolestného při nehodě na tomto křížení. A doporučuji to také všem sousedů žijící na ulici Ke Studánce. Důvodem je, že město Orlová zanedbává bezpečnost osob, dokonce je vystavuje nebezpečí při výjezdu z ulice Ke Studánce na ulici Zátiší. Předem děkuji za sjednaní nápravy

Dobrý den,
dne 29.6. byla provedená kontrola výhledových poměrů a stav keřů v křižovatce ul. Ke Studánce a Zátiší. Keře jsou ostříhané a je snížená jejich výška. Dle sdělení zahradnické firmy, která v dané lokalitě provádí údržbu zeleně, keře byly takto tvarované již 2x.
S přáním hezkého dne
odbor správy majetku a hospodářské správy19.6.2020, 8:06, Swaczynová Petra

Dobrý den, již dva roky máme uschlý strom mezi výměníkem č.p.911 a domem č.p.904. Tyto stromy nelze odstranit? Děkuji Swaczynová

Dobrý den,
děkujeme za podnět, strom byl v minulém týdnu pokácen.
S pozdravem
Nataša Cibulková18.6.2020, 8:45, Bedřich

Dobrý den, naplánovat jarní úklid ulic a parkovišt odkaz zde: https://www.mesto-orlova.cz/cz/zpravodajstvi/aktuality/36548-pripravte-se-na-jarni-uklid-naich-ulic.html Nezlobte se na mně, ale tohle dokáže i taková osoba co nemá ani základní vzdělání. Vypsat aby nezbytně nutnou dobu přeparkovali jinam, čímž usnadní jejich údržbu. Ale kam je přeparkovat ??? To už ta chytrá hlava nedomyslela. Co tak rozvrhnout to čištění parkovišť na časové úseky. To by si musel někdo namáhat něco, čemu se říká mozek. Tři parkoviště vedle sebe a nejlíp je to označit od 6:00 do 14:00 zákaz parkování. A vy se starejte kam zaparkujete. A hned tam naženou policejní hlídky sázet pokuty. Chtělo by to jenom, kdyby ta neschopná osoba, která to rozhoduje od stolu aby to rozvrhla na tři časové úseky. A lidí jsou pak schopní si svoje vozidla přeparkovat a hlavně ví kam. Parkoviště bylo vyčištěno cca za 3hod., ale zákaz parkování bylo do 14:00 a co je hlavné, kapsa nacpaná za vybrané pokuty. Takové chytráky nám je zapotřebí na našem MÚ.

Dobrý den,

plánování strojového čištění parkovišť proběhlo na jaře letošního roku a je rozděleno nejen po etapách města, ale také je každá etapa rozdělena zvlášť na jednotlivé části. Orlová je rozlehlé město, proto nelze tyto části ještě víc rozdělit. Dopravní značení zamezuje parkování na dobu co možná nejkratší, kdy 7 dní před samotným provedeným čištěním je umístěna značka zákazu zastavení v období od 6 - 14 h. Občan má proto celý týden na to si naplánovat parkování svého vozu dopředu.

Časové rozpětí na značce zahrnuje také dobu pro případnou poruchu vozidla a jiné nepředvídané okolnosti a tento čas ve skutečnosti není v celé časové délce využit. Ihned po vyčištění parkoviště zaměstnanci společnosti SMO, m. a. s. značky odstraňují, aby mohlo být parkoviště co nejdříve dále využito. Jedná se mnohdy pouze o 4 h v daný den, které potřebují stroje k práci.

Karin Paková16.6.2020, 21:11, David Ostrówka

Dobrý den chtěl bych bych se zeptat, kdy začne město s celoplošnou pokládkou asfaltu místo nekonečného lepení děr ,komunikace na sídlišti jsou v tragickém stavu. viz F.S. Tůmy nebo Osvobození úsek k Moravě ostuda v centru města. Atak bych mohl pokračovat . Orlová má nejhorší stav ulic z okolních měst (osobní zkušenost). Co s tím budete dělat? Má město nějaký harmonogram oprav? děkuji za odpovědi.

Dobrý den,

K Vašemu dotazu ve věci oprav komunikací na území města Orlová vám sdělujeme, že město Orlová postupuje s opravami komunikací dle schváleného seznamu oprav na rok 2020. Celková oprava komunikace na ul. Osvobození bude provedena po dokončení rekonstrukce náměstí, komunikace na ul. F.S. Tůmy bude částečně opravena v rámci realizace 4. části regenerace V. etapy.
odbor správy majetku a hospodářské správy15.6.2020, 23:01, Vojtěch

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kdy bude vyhlášen vítězný návrh pro soutěž logo města? Děkuji.

Dobrý den,
vítězné logo bude vyhlášeno v průběhu letních prázdnin, pravděpodobně již během července.
S pozdravem
Jana Mravcová, vedoucí Kanceláře starosty14.6.2020, 17:59, Helena Szamaranszka

Prosím o informaci ohledně neposekane trávy vedle naší zahrady.....kdo je k tomuto úkonu oprávněný?Jedna se o ul.Nad VRBOU 1150/2 .... děkuji za odpověď SZAMARANSZKA Helena

Vážená paní Szamaranszká,
sousedící pozemky jsou v soukromém vlastnictví. Požadavek bude předán životnímu prostředí, aby majitelům napsal výzvu na údržbu pozemku.
odbor správy majetku a hospodářské správy11.6.2020, 12:44, František Vlček

Dobrý den, kdy bude opravený chodník u hlavní budovy před Mateřskou školkou Karla Dvořáčka? Každý den do školy a školky chodí spousty dětí a rodičů a chodník se opravdu nachází v havarijním stavu. Děkuji za vyjádření a nechci slyšet odpověď, že to letos není v plánu oprav.

Dobrý den,

k Vašemu dotazu ve věci opravy chodníku u mateřské školy na ul. K. Dvořáčka Vám sdělujeme, že lokální opravy tohoto chodníku budou provedeny do konce roku 2020.
odbor správy majetku a hospodářské správy11.6.2020, 9:38, Michal Srnák

Dobrý den, Během čištění ulice Okružní strážníci městské policie vybírali pokuty i přesto, že značky se zákazy byly v rozporu s platnými předpisy, tedy nebyly platné. Provozujete radar a vybíráte pokuty za překročení rychlosti na ulici Na Olmovci, kde není přechod pro chodce, 200 metrů před koncem obce, kde nehrozí žádné nebezpečí. Když jsem se zeptal na FB stránkách města proč zrovna zde dáváte radar, odpověď byla, že "dodržovat rychlost je snad normální". Ptám se tedy: Jak hodláte zabezpečit dodržování maximální povolené rychlosti na ulici Okružní, kde je obytná zóna a hrají si tady děti? Během uzavírky tady autobusy projíždějí běžně rychlostí přes 60km/h!!! V pondělí mě řidič autobusu málem srazil a ještě na mne rozhazoval rukama. Opravdu chcete čekat, než tady srazí malé dítě? Styďte se!

Městská policie nevidí situaci na ul. Okružní tak dramaticky jako tazatel. Pokud ovšem dostane pokyn měřit rychlost v dané lokalitě, bude měřit.
Mgr. Milan Páleník, Městská policie Orlová10.6.2020, 21:15, Šindler Rostislav

Dobrý den, Chtěl bych Vás poprosit o informaci, kdy je nejbližší možný termín k uzavření manželství. Šindler Rostislav Děkuji, pěkný den.

Dobrý den,
v těchto případech je opravdu lepší se přijít domluvit osobně. Budeme se na Vás těšit.
S pozdravem10.6.2020, 20:21, Drahomíra Gildeinová

Dobrý den, chci se zeptat, jestli nemáte vytvořenou nějakou vizualizaci rekonstruovaného prostoru v (účku) na 5. etapě mezi domy 1271-1278, ulice 1.máje a na Výsluní...myslím. Děkuji Gildeinová

Bohužel kompletní vizualizaci k dispozici nemáme. Projektová dokumentace je ke stažení na https://www.vhodne-uverejneni.cz/index.php?m=xenorders&h=order&a=detaildocumentsandimages&rwr=regenerace-paneloveho-sidliste-v-etapa-v-orlove-lutyni-3-cast.

Vizualizaci máme pouze na úpravu části zelené plochy v bezprostřední blízkosti nově budovaného parkoviště viz příloha (zasláno mailem na Vaši adresu).9.6.2020, 8:29, Dana Požárková

Dobrý den, Na ulici Ke studánce vedle restaurace Studánka je parkoviště. Z přilehlého lesa zasahují větve stromů na parkoviště tak, že auta už nemůžou pod větve zaparkovat. Výsledkem bohužel je , že úplně zbytečně ubývají parkovací místa, kterých je v naší lokalitě velký nedostatek. Prosím o řešení tohoto problému. Předem děkuji.

Dobrý den,
dne 29.6. byla provedená kontrola na místě samém. Ořez větví na parkovišti bude proveden během tohoto týdne. Z důvodu deštivého počasí jsou listy mokré a těžké, což má za následek klonění větví směrem k zemi.

odbor správy majetku a hospodářské správy7.6.2020, 13:18, Veronika

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda obec Orlová vydala omezení, ohledně napouštění bazénu a zalévání zahrad z vodovodu. Děkuji

Dobrý den,
Orlová nevydala omezení, týkající se napouštění bazénu a zalévání zahrad z vodovodu . Nicméně, občané by měli zvážit, zda je vhodné napouštět bazén vodou z vodovodu v době, kdy se argumentuje nedostatkem vody. Službu napouštění bazénu vodou nabízí SmVaK za dostupnou cenu a nejedná se o vodu z vodovodní sítě.
S pozdravem
Nataša Cibulková5.6.2020, 10:03, Jakub Nierychel

Dobrý den. Od 8.6. začíná velká rekonstrukce kvůli které je po celé Okružní ulici Zákaz zastavení. V místech kde se jinak normálně parkuje. Tím lidé bydlící na ulicích Okružní, Energetiků a Polní připravíte o cca 60 parkovacích míst. Všichni víme jak je to těžké zaparkovat. Co takhle zřídit nějaké "provizorní" parkoviště po dobu Zákazu zastavení? Například na placu u bývalého baru Rebel u zásobovací rampy pro Albert, kde je momentálně Zákaz vjezdu. Za další, pokud nenajdu parkovací místo na ulici Okružní, kvůli jednosměrné pokračují dále, projedu na střídavý provoz semafory kolem kruhového objezdu (což asi taky nebude žádný med vzhledem ke střídání 4 směrů) projedu celou Masarykovu a naivne odbočující opět směr Okružní. A pochybuji že bude Městská Policie tak tolerantní, že bude přehlížet špatně zaparkované auta stojící všude kde se dá... Předem děkuji za reakci

Omezení parkování vozidel v ulici Okružní je zejména z důvodu převedení autobusové dopravy na tuto trasu a zvýšení hustoty provozu na této komunikaci po dobu jejího zjednosměrnění. V rámci předání stavby dne 08.06.2020 dojde ke zpřesnění možnosti podélného parkování vozidel na ul. Okružní tak, aby se minimalizovalo omezení stávajících možností podélného stání vozidel, které by se omezilo na úsek přechodně zřízené autobusové zastávku a oblouk u č. p. 925.
odbor dopravy