DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:Zodpovězené dotazy občanů:


1.2.2021, 17:08, Alena

Dobrý den, musím se objednávat na vyřízení řidičáku nebo můžu přijít kdykoliv v úředních dnech?

Dobrý den,

bez objednání můžete využít úřední hodiny , které nejsou kráceny, tj. pondělí, středa od 8 do 11:30 hodin a od 12:30 do 17 hodin.

Odbor dopravy1.2.2021, 14:33, Mirek

Kdy se opraví chodník před školkou na ul.K.Dvořáčka,je to ostuda hlavně že mame školku Montesori a před školkou velkou díru ....

Dobrý den,

k Vašemu dotazu ve věci opravy chodníku před MŠ na ul. K. Dvořáčka Vám sdělujeme, že oprava chodníku je zařazena do seznamu oprav na rok 2021.

Odbor správy majetku a hospodářské správy28.1.2021, 18:02, Marek

Dobrý den.Kdy se konečně někdo rozhodne zalít díru v asvaltu za kruhovym objezdem ul.Na Stuchlíkovci směr stadion.Dal by se do ní ulovit mamut , ani značku před ní se nikdo neobtěžuje postavit.

Dobrý den,

výtluk na komunikaci v ul. Na Stuchlíkovci byl 29. 1. 2021 označen a jeho provizorní oprava studenou obalovanou asfaltovou směsí bude provedena za příznivějších povětrnostních podmínek. Děkujeme za Váš podnět.

Odbor správy majetku a hospodářské správy27.1.2021, 19:37, Wijacká

Dobrý den, potřebuji nový cestovní pas. Je možno zajít na MÚ kdykoliv, nebo se musím objednat.

Dobrý den,

přednostně vyřizujeme objednané klienty ve dnech pondělí, středa od 8 do 11:30 a od 12?30 do 17 hodin. K vyřízení cestovního pasu se můžete objednat na webových stránkách města Orlová nebo telefonicky na číslech 596 581 255 (254, 227, 237).

Odbor vnitřních věcí a živnostenský úřad27.1.2021, 16:37, Věra

Dobrý den, chtěla bych vědět, zda plánuje vedení města očkovací místo -COVID- pro občany města. Děkuji Věra B.

Dobrý den,

očkovací místo s předpokládanou kapacitou 500 lidí denně by mělo v březnu vzniknout v orlovské nemocnici. V současné době čekáme na potvrzení této informace Nemocnicí s poliklinikou Karviná-Ráj.

Kancelář starosty27.1.2021, 12:14, Dagmar Ruislova

25.1.21 jsem se ptala na tržnici,ale asi máte pravdu lidí jdou radši do obchodu.Je to škoda z dětství pamatuji ještě trhy ve staré Orlové pod kostelem,potom pod kinem Vesmír.Tu atmosféru jsem měla moc ráda.

Dobrý den,

také na tržiště rádi vzpomínáme. Vše se odvíjí od nákupních zvyklostí orlovských občanů. Bude-li v budoucnu zájem ze strany občanů a potenciálních prodejců, město bude reagovat.

Kancelář starosty27.1.2021, 10:18, František Vlček

Dobrý den, budete dávat na FB města Orlové aktuální fotky z průběhu stavby náměstí? Poslední jsou z listopadu 2020 Děkuji Vlček

Dobrý den,

aktuální fotky z výstavby náměstí budou na FB města zveřejněny v řádu několika dnů. Čekáme pouze na písemný popis aktuálního stavu, v jakém se stavba nachází, z odboru rozvoje a investic.

Kancelář starosty26.1.2021, 20:53, Pavel J.

Dobrý den, chtěl bych se vás zeptat, když máte ve "Zpravodajství" záložku "Rekonstrukce náměstí", proč ji neaktualizujete? Poslední aktualizace je 21.8. 2020.

Dobrý den,

jsme si vědomi, že záložka věnovaná rekonstrukci náměstí nebyla od konce léta aktualizována. Z odboru rozvoje a investic máme přislíbenou aktuální zprávu o stavu rekonstrukce. Rádi bychom ji zveřejnili, co nejdříve.

Kancelář starosty26.1.2021, 20:48, Pavel J.

Dobrý den, proč se v Orlové nelze v online rezervaci objednat do registru řidičů a registru vozidel?

Dobrý den,

současný objednávkový systém neumožňuje provádět on-line rezervace na registru řidičů a registru vozidel. S jeho rozšířením v rámci již schváleného dotačního projektu je počítáno v průběhu letošního roku.

Odbor dopravy26.1.2021, 19:25, Monika krokviak

Dobrý den, Chtěla bych se za občany zeptat, zda město plánuje nebo může zprovoznit osvětlení v Orlím kaňonu, kde se nachází v dolině parku maják, který již nějakou dobu nesvítí. Světlo bychom uvítali nejen z praktických důvodů, procházky občanů v parku, hrátky dětí v kaňonu, ale také už z důvodu zachování původní investice. Vytvořené místo tak ztrácí svůj význam a potenciál. Osvětlení je vhodné i z důvodu bezpečnosti pohybu v okolí daného místa, kde se nachází spousta pejskařů a celkově bychom se jako občané cítili večer bezpečněji. Uvítali bychom tak znovu zprovoznění světla majáku. Děkujeme za odpověď a případné brzké vyřešení.

Dobrý den,

odbor správy majetku a hospodářské správy prověří zprovoznění osvětlení v majáku, který se nachází v Orlím kaňonu a pokud to bude technicky možné, tak bude zprovozněn. Děkujeme za Váš podnět.

Odbor správy majetku a hospodářské správy26.1.2021, 13:18, Filip

Dobrý den, z hlavní cesty, přes přechod pro chodce u vchodu domu č.p. 740 (Masarykova třída), opakovaně najíždějí auta, dodávky atd. na chodník směrem ke zmíněnému domu a to přes travnatou část, která je permanentně rozježděná a bláto roznesené po celém chodníku. Prosím o vydláždění daného úseku, případně zamezení najíždění aut do travnaté plochy. Děkuji.

Dobrý den,

K Vašemu dotazu Vám sdělujeme, že město Orlová provedlo kontrolu místa samého. Bohužel se tato situace v některých místech stává a opakuje. Proto město v případě výstavby nových chodníků k tomuto přihlíží. Dům který zmiňujete ve svém podnětu nemá zajištěn řádný příjezd v případech např. stěhování nájemníků. Instalací zábran bychom situaci v případě potřeby stěhování ještě více komplikovali. OSMHS zváží instalaci zatravňovací dlažby v daném místě tak, aby bylo zabráněno poškozování zeleně a znečišťování chodníků. Děkujeme za Váš podnět.

Odbor správy majetku a hospodářské správy26.1.2021, 10:31, Zuzana

Dobrý den, zajímalo by mě, kdo má na starost úklid chodníků před vchodem. Když jsem se ptala domovníka tak říkal že on to uklízet nesmí, že je to města.

Dobrý den,

pro odpověď na Váš dotaz potřebujeme vědět, u jakého čísla popisného neprobíhá úklid sněhu.

Odbor správy majetku a hospodářské správy25.1.2021, 15:48, Dagmar Ruislova

Zdravím,chtěla jsem se zeptat,neplánujete že do budoucna v Orlové vybudujete stálou tržnici?Bylo by to fajn,farmářské trhy jsou tady v Orlové o ničem.

Dobrý den,

vybudování tržnice by bylo určitě možné. Město Orlová však v současné době nic podobného neplánuje. Otázkou je, proč jsou farmářské trhy "o ničem". Není to kupní silou nebo nákupními zvyklostmi obyvatel? Nepreferují nákup "v akci" před "biocenami"? Pokud by byl dostatečný zájem, počet prodávajících i nakupujících by se zvyšoval a město by mohlo kromě veřejných prostranství nabídnout i vybudováni další infrastruktury. Doufejme, že tomu tak brzy bude.

Odbor rozvoje a investic25.1.2021, 5:14, René Širáň

Dobrý den dostali jsme do schránky modré igelitové pytle,zajímalo by nás na jaký odpad jsou určené.Modrá je na papír ,takže papír ?Navíc po naplnění se to dá k popelnici ?Jedná se o rd na ulici Okrajová v Orlové Porubě.Jo a kde najdem termíny svozů bioodpadu.Díky Širáň.

Dobrý den,

ano, modré pytle jsou určeny na papír, žádná jiná vytříděná komodita v této barvě pytlů nebude svezena. Pytle se v den svozu odpadu přistaví k nádobě na komunální odpad, do 6:00 hod. ráno, komodita bude svezena a pytle obsluha svozového vozu vrátí.

Harmonogram svozu odpadu pro rok 2021 je k nalezení na webových stránkách města Orlová, spolu s dalšími informacemi o odpadech:
https://www.mesto-orlova.cz/cz/radnice/odpadove-hospodarstvi/37312-harmonogram-svozu-odpadu-v-roce-2021.html

Odbor správy majetku a hospodářské správy25.1.2021, 5:10, Martin

Dobry den chtel sem se zeptat chtel bych koupit stavebni pozemek v orlové lutyni s katastralnim cilem 3217 nebo 3218 a chtel bych zistit jedtly je stavebni a jedtly to neni povodnova oblastabjaky druch stavby bych tam mou postavyt dekuju M.

Dobrý den,

spojí se s Vámi pracovník, který má na starosti územní plánování a dotaz s Vámi vyřeší individuálně.

Kancelář starosty