DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:Zodpovězené dotazy občanů:


26.1.2021, 13:18, Filip

Dobrý den, z hlavní cesty, přes přechod pro chodce u vchodu domu č.p. 740 (Masarykova třída), opakovaně najíždějí auta, dodávky atd. na chodník směrem ke zmíněnému domu a to přes travnatou část, která je permanentně rozježděná a bláto roznesené po celém chodníku. Prosím o vydláždění daného úseku, případně zamezení najíždění aut do travnaté plochy. Děkuji.

Dobrý den,

K Vašemu dotazu Vám sdělujeme, že město Orlová provedlo kontrolu místa samého. Bohužel se tato situace v některých místech stává a opakuje. Proto město v případě výstavby nových chodníků k tomuto přihlíží. Dům který zmiňujete ve svém podnětu nemá zajištěn řádný příjezd v případech např. stěhování nájemníků. Instalací zábran bychom situaci v případě potřeby stěhování ještě více komplikovali. OSMHS zváží instalaci zatravňovací dlažby v daném místě tak, aby bylo zabráněno poškozování zeleně a znečišťování chodníků. Děkujeme za Váš podnět.

Odbor správy majetku a hospodářské správy26.1.2021, 10:31, Zuzana

Dobrý den, zajímalo by mě, kdo má na starost úklid chodníků před vchodem. Když jsem se ptala domovníka tak říkal že on to uklízet nesmí, že je to města.

Dobrý den,

pro odpověď na Váš dotaz potřebujeme vědět, u jakého čísla popisného neprobíhá úklid sněhu.

Odbor správy majetku a hospodářské správy25.1.2021, 15:48, Dagmar Ruislova

Zdravím,chtěla jsem se zeptat,neplánujete že do budoucna v Orlové vybudujete stálou tržnici?Bylo by to fajn,farmářské trhy jsou tady v Orlové o ničem.

Dobrý den,

vybudování tržnice by bylo určitě možné. Město Orlová však v současné době nic podobného neplánuje. Otázkou je, proč jsou farmářské trhy "o ničem". Není to kupní silou nebo nákupními zvyklostmi obyvatel? Nepreferují nákup "v akci" před "biocenami"? Pokud by byl dostatečný zájem, počet prodávajících i nakupujících by se zvyšoval a město by mohlo kromě veřejných prostranství nabídnout i vybudováni další infrastruktury. Doufejme, že tomu tak brzy bude.

Odbor rozvoje a investic25.1.2021, 5:14, René Širáň

Dobrý den dostali jsme do schránky modré igelitové pytle,zajímalo by nás na jaký odpad jsou určené.Modrá je na papír ,takže papír ?Navíc po naplnění se to dá k popelnici ?Jedná se o rd na ulici Okrajová v Orlové Porubě.Jo a kde najdem termíny svozů bioodpadu.Díky Širáň.

Dobrý den,

ano, modré pytle jsou určeny na papír, žádná jiná vytříděná komodita v této barvě pytlů nebude svezena. Pytle se v den svozu odpadu přistaví k nádobě na komunální odpad, do 6:00 hod. ráno, komodita bude svezena a pytle obsluha svozového vozu vrátí.

Harmonogram svozu odpadu pro rok 2021 je k nalezení na webových stránkách města Orlová, spolu s dalšími informacemi o odpadech:
https://www.mesto-orlova.cz/cz/radnice/odpadove-hospodarstvi/37312-harmonogram-svozu-odpadu-v-roce-2021.html

Odbor správy majetku a hospodářské správy25.1.2021, 5:10, Martin

Dobry den chtel sem se zeptat chtel bych koupit stavebni pozemek v orlové lutyni s katastralnim cilem 3217 nebo 3218 a chtel bych zistit jedtly je stavebni a jedtly to neni povodnova oblastabjaky druch stavby bych tam mou postavyt dekuju M.

Dobrý den,

spojí se s Vámi pracovník, který má na starosti územní plánování a dotaz s Vámi vyřeší individuálně.

Kancelář starosty22.1.2021, 16:20, Samuel S.

Dobrý den, mám dotaz když na ulici kpt. Jaroše je značka parkoviště pro osobní vozidla, proč se neřeší parkovaní dodávek, které jsou užitkové vozidla ne osobní vozidla. Vidím zde zaparkováno mnoho dodávek, které svou velikostí zabírají více než jedno parkovací místo, navíc komplikují výjezd osobních vozidel z parkovišť, parkovacího místa a také je je složité objet, protože dost vyčuhují. Nebylo by vhodné tyto užitkové vozidla odsunout na parkoviště pod letním koupalištěm. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v ulici Kpt. Jaroše, která je obytnou zónou, stejně jako v ostatních obytných zónách sídlištní části Orlové-Lutyně, nelze stát s nákladním vozidlem či jízdní soupravou (Nařízení obce 3/2007, kterým se vymezují místní komunikace a jejich úseky v obytné zóně, které nelze užít ke stání nákladního vozidla nebo jízdní soupravy). Parkování dodávek, pochopitelně mimo případů provádění stavebních či jiných prací, je třeba oznámit městské policii. Na parkovišti v ulici Osvobození u koupaliště mohou "dodávky" parkovat již od 06/2020 z důvodu záboru parkoviště pod kinem Vesmír coby zařízení staveniště pro stavbu náměstí.

Odbor dopravy20.1.2021, 10:05, Marek

Dobrý den.Chci se zeptat zda-li město neuvažuje o zvýšení počtu parkovacích míst Na Stuchlíkovci na staré cestě u věžáků nynější příjezd k parkovišti kolem budky "gofry" tzv. šikmým stáním.Diky za odpověď.

Dobrý den,

město Orlová stejně jako jiná města parkování dlouhodobě trápí. Bohužel možnosti rozšiřování parkovacích míst se rapidně snižují. Město Orlová si nechalo zpracovat plán, ve kterém jsou vytipována místa, kde by se ještě parkování ve městě mohlo rozšířit. Grafický přehled naleznete na https://www.lepsi-orlova.cz/soubory_texty/42_3-graficke-navrhy-pdf.pdf. Přestože z Vašeho popisu není úplně zřejmé, o kterou komunikaci jde, můžeme obecně konstatovat, že v této lokalitě již nelze rozšířit podélná nebo šikmá stání. Překážkou pro zřízení tohoto typu míst je zpravidla existence sítí nebo nesplnění dopravních předpisů a norem.

Odbor rozvoje a investic20.1.2021, 7:02, Vier Schimke

Dobry den, objednala jsem se online na CD dne 22.2.2021, cas 14.30-15.30, neobdrzela jsem PIN. Jak to resit . S pozdravem Schimke Viera

Dobrý den,

PIN na objednání je 2451.

Odbor vnitřních věcí a živnostenský úřad19.1.2021, 6:42, Monika O.

Dobrý den, Město Orlová je vlastníkem hřbitova, zajímá mne proč není možné poplatky za hrobní místo platit převodem na účet a pořád je třeba chodit osobně do kanceláře vedle hřbitova a platit pouze v hotovosti. Navíc zde pracovní doba je od 8:00 do 14:00 hodin, což pro zaměstnaného člověka je problém. Může s tímto město něco udělat?

Dobrý den,

v současné době lze poplatky hradit v hotovosti nebo složenkou. Vzhledem k tomu, že po uplynutí doby, na kterou byla smlouva o nájmu hrobového místa uzavřena se musí uzavřít smlouva nová a nájem a úhrada za služby spojené s nájmem hrobového místa jsou splatné předem jednorázově na celou dobu nájmu, hradí většina občanů poplatky v hotovosti při podpisu smlouvy o nájmu hrobového místa. Hřbitovní správa se snaží každému občanovi vyjít vstříc a po individuální domluvě lze potřebné záležitosti vyřídit i mimo pracovní dobu.

Odbor správy majetku města a hospodářské správy18.1.2021, 18:31, Lenka Klajmanová

Dobrý den, zajímalo by mě, proč nejsou od sněhu uklizené chodníky v Orlové - Městě, konkrétně podél hřbitova a dál podél ulice Klášterní. Taky mě zajímá, jestli je v dohlednu oprava (nejen látání) ulice Klášterní, především podél hřbitova. Děkuji za odpovědi Klajmanová

Dobrý den,

k Vašemu dotazu ve věci odklízení sněhu z chodníků v Orlové-Městě sdělujeme, že město Orlová již vyzvalo společnost SMO k provádění zimní údržby na komunikacích a chodnících dle schváleného operačního plánu zimní údržby. K opravě komunikace na ul. Klášterní v Orlové-Městě Vám sdělujeme, že tuto zařadíme do návrhu seznamu oprav komunikací na rok 2021, její případná oprava bude realizována v závislosti na množství přidělených finančních prostředků. Děkujeme za Vaše podněty.

Odbor správy majetku a hospodářské správy18.1.2021, 15:59, Michal Mokrejš

Dobrý den, můj dotaz směřuje na svoz odpadů. Musím tento poplatek platit jak v místě trvalého bydliště, tak také v místě současného bydliště, kde jsem v nájmu (svoz odpadů je zde započítán). Oba tyto bydliště jsou v Orlové, pouze na jiných místěch. Děkuji za odpověď S pozdravem Mokrejš

Poplatek za za provoz systému, shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů platí fyzická osoba přihlášena v obci. Jelikož jste přihlášen v Orlové, odpad platíte v Orlové za svoji osobu JEN JEDNOU, a to i v případě, že se zdržujete na kontaktní adrese v obci.

Pokud máte poplatek za odpady uvedený v nájemní smlouvě, musíte vědět, pod jakým variabilním symbolem je městu odváděn (tedy na čí jméno). Bylo by vhodné dostavit se i s nájemní smlouvou na městský úřad (2. patro, kancelář 232, Ing. Buchtová, ) a zkontrolovat, kde se poplatek započítaný v nájmu připisuje.

Odbor správy majetku a hospodářské správy17.1.2021, 15:16, Vítězslav Kallus

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, zdali by bylo možné zpomalit provoz ma ulici Krátká(retarder, značka ,obytná zóna) apd. Po ulici prochází spousta malých dětí a není tam chodník, nejhorší je to naproti pivnici pětka, tam není šance uhnout. Děkuji za odpověď.

Vážený tazateli,

se svými poznatky a žádostí o zpomalení provozu na ul. Krátká např. umístěním příčného prahu se písemně obraťte buď na správce komunikace, odbor správy majetku a hospodářské správy, anebo na odbor dopravy Městského úřadu Orlová. Dopravní situace a Vaše žádost bude projednána s dopravním inspektorem Policie ČR Dopravního inspektorátu Karviná spolu s návrhem řešení.

Odbor dopravy17.1.2021, 12:18, David Kornas

Dobrý den můžu se zeptat jestli odhrnete sníh v Orlové - Městě třeba tady kolem Ostravské ulice od té doby co napadl 1. sníh tady chodníky ještě nikdo neodhrnul. S pozdravem Kornas

Dobrý den,

k Vašemu dotazu ve věci odklízení sněhu z chodníků v Orlové-Městě sdělujeme, že město Orlová již vyzvalo společnost SMO k provádění zimní údržby na komunikacích a chodnících dle schváleného operačního plánu zimní údržby.

Odbor správy majetku a hospodářské správy16.1.2021, 10:44, Ondrusz

Dobrý den, mam dotaz kde máte umístěn teploměr podle kterého informujete o teplotě na stránkách města, venku je minus 5 a vy uvádíte plus 4,5. To je asi na vrátnici. S pozdravem Ondrusz

Dobrý den,

děkujeme za upozornění. Uvědomili jsme o tomto nedostatku správce našich webových stránek a zadali jsme požadavek na kontrolu a aktualizaci zdroje dat. Dohlédneme na to, aby zobrazované údaje co nejdříve opět odpovídaly realitě.

Kancelář starosty16.1.2021, 9:42, Sandra

Dobrý den , měla bych zájem o stolní kalendář města Orlové . Kde si mužů zažádat o něho . Děkuji za odpověď

Dobrý den,

několik posledních městských kalendářů máme ještě k dispozici. Kalendář vám vydá paní Jana Mravcová, vedoucí kanceláře starosty. Termín vyzvednutí si prosím domluvte na e-mailu jana.mravcova@muor.cz.

Kancelář starosty