Mapy
MAPY
Fotogalerie
FOTOGALERIE
Online Rezervace
ONLINE REZERVACE
Dotazy občanů
DOTAZY OBČANŮ

DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:
Zodpovězené dotazy občanů:


Dobrý den, již dva roky máme uschlý strom mezi výměníkem č.p.911 a domem č.p.904. Tyto stromy nelze odstranit? Děkuji Swaczynová

Swaczynová Petra

Dobrý den,
děkujeme za podnět, strom byl v minulém týdnu pokácen.
S pozdravem
Nataša Cibulková
Dobrý den, naplánovat jarní úklid ulic a parkovišt odkaz zde: https://www.mesto-orlova.cz/cz/zpravodajstvi/aktuality/36548-pripravte-se-na-jarni-uklid-naich-ulic.html Nezlobte se na mně, ale tohle dokáže i taková osoba co nemá ani základní vzdělání. Vypsat aby nezbytně nutnou dobu přeparkovali jinam, čímž usnadní jejich údržbu. Ale kam je přeparkovat ??? To už ta chytrá hlava nedomyslela. Co tak rozvrhnout to čištění parkovišť na časové úseky. To by si musel někdo namáhat něco, čemu se říká mozek. Tři parkoviště vedle sebe a nejlíp je to označit od 6:00 do 14:00 zákaz parkování. A vy se starejte kam zaparkujete. A hned tam naženou policejní hlídky sázet pokuty. Chtělo by to jenom, kdyby ta neschopná osoba, která to rozhoduje od stolu aby to rozvrhla na tři časové úseky. A lidí jsou pak schopní si svoje vozidla přeparkovat a hlavně ví kam. Parkoviště bylo vyčištěno cca za 3hod., ale zákaz parkování bylo do 14:00 a co je hlavné, kapsa nacpaná za vybrané pokuty. Takové chytráky nám je zapotřebí na našem MÚ.

Bedřich

Dobrý den,

plánování strojového čištění parkovišť proběhlo na jaře letošního roku a je rozděleno nejen po etapách města, ale také je každá etapa rozdělena zvlášť na jednotlivé části. Orlová je rozlehlé město, proto nelze tyto části ještě víc rozdělit. Dopravní značení zamezuje parkování na dobu co možná nejkratší, kdy 7 dní před samotným provedeným čištěním je umístěna značka zákazu zastavení v období od 6 - 14 h. Občan má proto celý týden na to si naplánovat parkování svého vozu dopředu.

Časové rozpětí na značce zahrnuje také dobu pro případnou poruchu vozidla a jiné nepředvídané okolnosti a tento čas ve skutečnosti není v celé časové délce využit. Ihned po vyčištění parkoviště zaměstnanci společnosti SMO, m. a. s. značky odstraňují, aby mohlo být parkoviště co nejdříve dále využito. Jedná se mnohdy pouze o 4 h v daný den, které potřebují stroje k práci.

Karin Paková
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kdy bude vyhlášen vítězný návrh pro soutěž logo města? Děkuji.

Vojtěch

Dobrý den,
vítězné logo bude vyhlášeno v průběhu letních prázdnin, pravděpodobně již během července.
S pozdravem
Jana Mravcová, vedoucí Kanceláře starosty
Prosím o informaci ohledně neposekane trávy vedle naší zahrady.....kdo je k tomuto úkonu oprávněný?Jedna se o ul.Nad VRBOU 1150/2 .... děkuji za odpověď SZAMARANSZKA Helena

Helena Szamaranszka

Vážená paní Szamaranszká,
sousedící pozemky jsou v soukromém vlastnictví. Požadavek bude předán životnímu prostředí, aby majitelům napsal výzvu na údržbu pozemku.
odbor správy majetku a hospodářské správy
Dobrý den, Chtěl bych Vás poprosit o informaci, kdy je nejbližší možný termín k uzavření manželství. Šindler Rostislav Děkuji, pěkný den.

Šindler Rostislav

Dobrý den,
v těchto případech je opravdu lepší se přijít domluvit osobně. Budeme se na Vás těšit.
S pozdravem
Dobrý den, chci se zeptat, jestli nemáte vytvořenou nějakou vizualizaci rekonstruovaného prostoru v (účku) na 5. etapě mezi domy 1271-1278, ulice 1.máje a na Výsluní...myslím. Děkuji Gildeinová

Drahomíra Gildeinová

Bohužel kompletní vizualizaci k dispozici nemáme. Projektová dokumentace je ke stažení na https://www.vhodne-uverejneni.cz/index.php?m=xenorders&h=order&a=detaildocumentsandimages&rwr=regenerace-paneloveho-sidliste-v-etapa-v-orlove-lutyni-3-cast.

Vizualizaci máme pouze na úpravu části zelené plochy v bezprostřední blízkosti nově budovaného parkoviště viz příloha (zasláno mailem na Vaši adresu).
Dobrý den, Na ulici Ke studánce vedle restaurace Studánka je parkoviště. Z přilehlého lesa zasahují větve stromů na parkoviště tak, že auta už nemůžou pod větve zaparkovat. Výsledkem bohužel je , že úplně zbytečně ubývají parkovací místa, kterých je v naší lokalitě velký nedostatek. Prosím o řešení tohoto problému. Předem děkuji.

Dana Požárková

Dobrý den,
dne 29.6. byla provedená kontrola na místě samém. Ořez větví na parkovišti bude proveden během tohoto týdne. Z důvodu deštivého počasí jsou listy mokré a těžké, což má za následek klonění větví směrem k zemi.

odbor správy majetku a hospodářské správy
Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda obec Orlová vydala omezení, ohledně napouštění bazénu a zalévání zahrad z vodovodu. Děkuji

Veronika

Dobrý den,
Orlová nevydala omezení, týkající se napouštění bazénu a zalévání zahrad z vodovodu . Nicméně, občané by měli zvážit, zda je vhodné napouštět bazén vodou z vodovodu v době, kdy se argumentuje nedostatkem vody. Službu napouštění bazénu vodou nabízí SmVaK za dostupnou cenu a nejedná se o vodu z vodovodní sítě.
S pozdravem
Nataša Cibulková
Dobrý den. Od 8.6. začíná velká rekonstrukce kvůli které je po celé Okružní ulici Zákaz zastavení. V místech kde se jinak normálně parkuje. Tím lidé bydlící na ulicích Okružní, Energetiků a Polní připravíte o cca 60 parkovacích míst. Všichni víme jak je to těžké zaparkovat. Co takhle zřídit nějaké "provizorní" parkoviště po dobu Zákazu zastavení? Například na placu u bývalého baru Rebel u zásobovací rampy pro Albert, kde je momentálně Zákaz vjezdu. Za další, pokud nenajdu parkovací místo na ulici Okružní, kvůli jednosměrné pokračují dále, projedu na střídavý provoz semafory kolem kruhového objezdu (což asi taky nebude žádný med vzhledem ke střídání 4 směrů) projedu celou Masarykovu a naivne odbočující opět směr Okružní. A pochybuji že bude Městská Policie tak tolerantní, že bude přehlížet špatně zaparkované auta stojící všude kde se dá... Předem děkuji za reakci

Jakub Nierychel

Omezení parkování vozidel v ulici Okružní je zejména z důvodu převedení autobusové dopravy na tuto trasu a zvýšení hustoty provozu na této komunikaci po dobu jejího zjednosměrnění. V rámci předání stavby dne 08.06.2020 dojde ke zpřesnění možnosti podélného parkování vozidel na ul. Okružní tak, aby se minimalizovalo omezení stávajících možností podélného stání vozidel, které by se omezilo na úsek přechodně zřízené autobusové zastávku a oblouk u č. p. 925.
odbor dopravy
Dobrý den, v lednu jsem si zakoupila půlroční jízdné, spoustu týdnů jsem nevyužila , chtěla jsem se zeptat,jestli nevyužitá doba lze posunout do budoucna. Děkuji, Kuzňarská.

Šárka Kuzňarská

Vážená paní Kuzňarská,
k Vašemu dotazu ohledně jízdného se informujte v místě zakoupení předplatného (přepravní kancelář Orlová,Karviná apod.).
Miroslava Cygonková
dopravní úřad pro MHD
odbor dopravy
Městský úřad Orlová

Partner projektu:
Moravskoslezský kraj

Poštovní adresa

Městský úřad Orlová
Osvobození 796
Orlová - Lutyně
735 14

Datová schránka:
ID: r7qbskc

Identifikační údaje:
IČ: 00297577
DIČ: CZ00297577

Rychlý kontakt

Elektronická podatelna:
posta@muor.cz

Telefon:
+420 596 581 111

Fax:
+420 596 581 123

Změna úředních hodin od 25.5.2020

Všechny budovy úřadu:

Pondělí, Středa: 8:00-11:30 a 12:30-17:00
Čtvrtek: 8:00-11:30 a 12:30-13:30
Úterý, Pátek: pouze na objednání

Pokladna:

Pondělí, Středa: 9:00-11:30 a 12:30-16:00
Úterý, Čtvrtek, Pátek: 9:00-11:30 a 12:30-13:30

Prosíme občany, aby před příchodem na úřad nadále využívali systému objednání (telefon, e-mail, objednávkový systém na webu města) či upřednostnili, pokud je to možné, písemný, elektronický (e-mail, datová schránka) nebo telefonní kontakt před kontaktem osobním.Czechpoint:

Pondělí, Středa: 8:00-11:30 a 12:30-17:00
Čtvrtek: 8:00-11:30 a 12:30-13:30
Úterý, Pátek: pouze na objednání

Podatelna:

Pondělí, Středa: 8:00-11:30 a 12:30-17:00
Úterý, Čtvrtek, Pátek 8:00-11:30 a 12:30-13:30

Vstup do hlavní budovy bude možný pouze vchodem z ulice Osvobození.