DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:Zodpovězené dotazy občanů:


17.4.2024, 16:01, Mészárosová Božena

DOBRÝ DEN, JAK ZJISTIT VARIABILNÍ SYMBOL NA ZAPLACENÍ KOMUNÁLNÍHO ODPADU NA POKLADNĚ ÚŘADU? KDYŽ HO MÁME TEDA ZNÁT.DĚKUJI ZA INFO

Dobrý den,
pro sdělení variabilního symbolu pro úhradu poplatku za komunální odpad využijte uvedené kontakty: tel: 596 581 146, kl. 217, kl. 150
e-mail: dominika.buchtova@muor.cz
S pozdravem
PO17.4.2024, 10:21, Petr Kucek

Dobry den bydlim na ulici F.S.Tumy 1209 a ukradli mi tento rok 2 motorky s parkoviste. Kdyby tam byla aspon 1 kamera smerem od bile k atomu tak policie byto mohla lepe zjistit.Jetam porad neco kradeze atd.Dekuji.

Dobrý den,
městský dohlížecí kamerový systém města Orlová čítá v současné době 65 kamer. A soustavně se rozšiřuje. Poslední 3 kamery byly přidány v březnu tohoto roku např. na 5.etapě, na domě 1283, která může snímat m.j. i parkoviště Na Výsluní nebo u Lidlu. Nicméně, aby mohla být realizována nová kamera, musí být splněny také m.j. technické podmínky např. možnost připojení kamery na optický kabel apod. A tyto podmínky nejsou vždy optimální popř. nejsou splněny vůbec. Každý nový kamerový bod je také finančně velmi náročný. Jak z hlediska prvotní investice na pořízení, která se pohybuje v řádech statisíců ze jednu kameru, tak i posléze výdaje na provoz, údržbu , opravy apod. Proto město musí velice zvažovat efektivitu každé investice do nového kamerového bodu, včetně výběru místa umístění. Byť se snažíme pokrýt co nejefektivněji všechna problematická místa v našem městě, slepým místům se nevyhneme. Nevylučujeme ovšem , že i Vámi navrhované místo bude v budoucnu vyhodnoceno jako optimální k umístění nového kamerového bodu.
S pozdravem
MP16.4.2024, 14:46, René Bocek

Dobrý den, můžeme zažádat o modrou popelnici na papír? Děkuji za odpověď. Bocek René

Dobrý den,
o přistavení nádoby na papír určitě zažádat můžete. Napište prosím svůj požadavek s adresou na e-mail denisa.nitschova@muor.cz.
S pozdravem
OSMHS15.4.2024, 7:04, Helena Folvarčná

Dobrý den, do února 2025 mi platí cestovní pas, ale odjíždím na rok do zahraničí. Můžu si vyřídit nový pas dřív, třeba v červenci? Děkují Folvarčná

Vážená paní Folvarčná,
jestliže Vám platnost cestovního pasu končí v únoru 2025, můžete si žádost o nový pas podat v červenci 2024 (jak navrhujete). K podání žádosti budete potřebovat svůj občanský průkaz, stávající cestovní pas a 600,- Kč na zaplacení správního poplatku.
Doporučujeme Vám předem se elektronicky objednat, neboť v červenci každého roku přichází na náš úřad velké množství klientů a mohlo by se stát, že byste na úřadě strávila velmi dlouhou dobu.
Objednávku můžete učinit na stránkách města https://www.mesto-orlova.cz/ přes sekci Online rezervace. Úřední hodiny pro veřejnost jsou v pondělky, středy a čtvrtky.
S pozdravem
OVVŽÚ14.4.2024, 18:12, Jarek

Dobrý den, můžete v novém kalendáři města Orlové pro rok 2025 uvést po dohodě s ředitelem mezinárodního cyklistického závodu žen - GRACIA 2025 termíny závodu tak, jak máte vyznačeny "Dny města Orlové" ? Děkuji

Dobrý den,
děkujeme za Váš námět. Již jsme se domluvili s ředitelem mezinárodního etapového cyklistického závodu žen - GRACIA a datumy závodu vyznačíme v kalendáři pro rok 2025.
S pozdravem
KS10.4.2024, 6:50, Hana

Dobrý den,mám dotaz v létě jedeme za rodinou na Slovensko musí mít tři lete dítě občánků? Nebo stačí nějaký papírový doklad? Děkuji za odpověď a přeji hezký den

Dobrý den,
ano, pro vycestování do zahraničí potřebuje i tříleté dítě buď občanský průkaz nebo cestovní pas.
S pozdravem
OVVŽÚ8.4.2024, 22:49, Silvie

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat kdy se budou čistit pískoviště pro děti a měnit písek.

Dobrý den,
​výměny a dosypy písku v pískovištích byly provedeny ve středu 10. 04. 2024.
S pozdravem
OSMHS8.4.2024, 12:21, Jiří

Dobrý den, pár dotazů niže byl dán odkaz na harmonogram čištění ulic avšak daný odkaz směřuje na prázdnout stránku a taky na úřední desce z 20.3.2024 není nic zveřejněno. Prosím tedy o poslání korektního odkazu. Děkuji

Dobrý den,
informace ohledně čištění ulic již na úřední desce nenajdete. Na stránkách města a na facebooku města budeme občany pravidelně s předstihem informovat o tom, kdy se bude daná ulice čistit. Navíc s dostatečným předstihem budou ulice označovány dopravním značením pomocí zákazových značek zákazu zastavení a stání a zónových dopravních značek.
S pozdravem
KS7.4.2024, 14:55, Jiří Kouřil

Dobrý den, chci se zeptat, jak je to s platbou za odvoz odpadu v roce 2024 (bydliště panelový dům Na výsluní 1280). Dříve se platilo ročně, nyní mi přišla platba 480 Kč dvakrát po sobě). Děkuji Kouřil J.

Dobrý den,
poplatek za komunální odpad je v roce 2024 stanoven na 960,- Kč/ os./ rok, poplatek se od letošního roku stahuje v SIPO ve 4 splátkách, a to únor - květen (4*480,- Kč/2 osoby).
Přeji pěkný den
PO6.4.2024, 15:30, Lenka Balova

Dobrý den, Chci se zeptat jestli se plánuje dočasné přistavení velkoobjemového kontejneru na ulici Doubravská, případně v jakém termínu. Děkuji, Balova

Dobrý den,
velkoobjemové kontejnery se od 01.01.2024 na území města Orlová nepřistavují. Odpad můžete odevzdat do sběrných dvorů.
S pozdravem
OSMHS5.4.2024, 20:49, Radim Pastucha

Dobrý den chtěl bych se zeptat jako fanoušek Orlovského hokeje proč byl odvolán Jiří Pavlát z vedení MSK

Dobrý den,
šéftrenér MSK Orlová, pan Jiří Pavlát, nebyl ze své funkce odvolán. Pracovně právní vztah byl ukončen dohodou.
S pozdravem
KS3.4.2024, 11:48, Petr

Dobrý den, tož jsem si pořádně nepřečetl nabídku na představení - Dejvické divadlo: Elegance molekuly, koupil 2 vstupenky za 700,- Kč a až potom zjistil, že je to jenom STREAM. No, i jako důchodce to unesu, ale ta cena se mi zdá přehnaná vzhledem třeba k ceně koncertu Ledeckého... Kdo prosím ty ceny určuje ? Děkuji za případnou zprávu...

Dobrý den,
cenu vstupného na živý přenos z Dejvického divadla určuje distributor a vlastník práv. Cena 350 Kč je nejnižší cena, ze kterou můžeme daný stream nabízet. Děkujeme za pochopení. V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.
S pozdravem a přáním hezkého dne

Ing. Pavel Sikora
Provoz digitálního kina (Kino O)
Dům kultury města Orlové, p.o.
Tel: 604 295 9742.4.2024, 10:13, Patrik

Dobrý den, bude město reklamovat nekvalitně provedenou dlažbu na náměstí 28. října? Nejhorší situace je při vstupu do podzemního parkoviště u Prioru.

Dobrý den,
děkujeme za upozornění. Samozřejmě reklamace jednotlivých částí staveb probíhají v souladu s uzavřenou smlouvou. Termíny a způsoby odstraňování vad jsou potom plánovány tak, aby jejich realizace byla co nejefektivnější. Vámi zmiňovaný úsek dlažby byl již opravován, ale problém bude asi v chování zrušeného květináče. Se zhotovitelem situaci vyhodnocujeme, prověřujeme a navrhneme postup opravy.
Děkuji za pochopení a přeji pěkný den.
ORI1.4.2024, 10:29, Jiří

Dobrý den, chci se zeptat, proč místo stávajícího koupaliště, by nemohla být postavena sportovní hala, která ve městě schází? Děkuji

Dobrý den,
město Orlová v současné době neuvažuje o výstavbě multifunkční sportovní haly na zelené louce. Prostranství po letním koupališti je jediné místo, které vyhovuje pro vybudování dlouhodobě požadované in-line dráhy. Prioritou města je rekonstrukce a případné rozšíření stávajících sportovišť ve sportovním areálu a demolice koupaliště.
S pozdravem
ORI29.3.2024, 0:08, Pavel

Můžete zveřejnit plán čistění jednotlivých ulic? Dekuji

Dobrý den,
plán čištění jednotlivých ulic je od 20.3.2024 zveřejněn na úřední desce města Orlová. Posíláme Vám odkaz:
https://www.mesto-orlova.cz/cz/radnice/uredni-deska/?clanekd=MUOR0B2GJHOK_0
S pozdravem
KS