DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:Zodpovězené dotazy občanů:


26.5.2023, 15:59, Jurdas

Dobrý den chci se zeptat kdy se bude dělat u Orlovské nemocnice další parkoviště? Stromy se tam vykácely a nic se tam od té doby neděje.Předem díky za odpověd.

Dobrý den,
v současné době probíhá výběrové řízení na zhotovitele stavby. Kácení muselo proběhnout v době vegetačního klidu do konce března a chápeme, že se tato prodleva mezi kácením a realizací může zdát dlouhá. Předpokládaný termín zahájení stavby v červnu pravděpodobně už nestihneme, ale pokud půjde vše dobře, v červenci by mohla být stavba zahájena. O zahájení stavby budeme informovat.
S pozdravem
ORI25.5.2023, 12:53, Vlasta Bukalová

Dobrý den, začátkem týdne jsem upozornila, že nebyl 2x posekaný trávník pod domem 1236 na ulici F. S.Tůmy kam se traktor nedostal. Dnes 25.5.23 pracovník tuto část trávníku posekal strunovou sekačkou. Moc vám děkuji za rychlé vyřízení. S pozdravem Vlasta Bukalová

Dobrý den,
Váš podnět byl předán ihned odboru správy majetku, který zařídil posekání trávníků.
S pozdravem
KS18.5.2023, 7:38, Emil Vyhlas

Dobrý den, prosím o informaci,zda-li se bude provádět jarní uklid schdištovitého chodníku a úprava travní plochy po zimní údržbě před Bejbáčkem -směrem dolů v Orlové-Lutyni třetí etapa-ulice Okružní děkuji za odpověd´´

Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz. Úklid chodníků na ulici Okružní v okolí "Bejbáčku" a úprava rozježděných okrajů v zeleni bude provedena nejpozději do poloviny června 2023, pokud budou vhodné povětrnostní podmínky.
S pozdravem
OSMHS16.5.2023, 17:13, Jan Blahuta

Dobrý den, Cca před měsícem jsme se přestěhovali do Orlové - Poruby, ul. Žofínská. Předtím jsme byli zvyklí třídit odpady, ale v novém bydlišti jsou pouze černé popelnice. Mohli by jste mně informovat, kde nejblíž najdu popelnice na tříděný odpad? Případně jinou možnost, jak tady třídit. Předem děkuji. S pozdravem, Jan Blahuta

Dobrý den,
na ulici Žofínská byly zvony na tříděný odpad umístěny u čp. 593, bohužel zde docházelo ke vhazování všechno možného, jenom ne toho, pro co jsou zvony určeny. Zvony byly také několikrát podpáleny, proto byly staženy a již zde nebyly přistaveny, jelikož je tato lokalita problémová. Třídění odpadu je možné ve sběrném dvoře na ulici Nádražní.
Je mi líto, že Vám neumožníme přístupnější cestu ke třídění odpadu, ale hodnota zvonů, které by byly brzy opět poškozeny, není malá.
S pozdravem
OSMHS16.5.2023, 15:19, Iveta

Dobrý den mam dotaz ,zda budou letos na dny Orlové,kolotoče na velkém parkovišti u bývalého koupaliště a od kdy tam se nebude moc parkovat kromě těch dvou dnů 26.5 2023 a 27.5.2023.Děkuji

Dobrý den,
zábavné atrakce (kolotoče, aj.) budou umístěny na parkovišti u bývalého koupaliště, na parkovišti se nebude moci parkovat v období od 23.5. do 30.5. 2023".
S pozdravem
OD13.5.2023, 16:04, Jaroslav Doffek

Chtěl bych oznámit,že vandalové už zničili polovinu odpadových košu v parku.Bude to někdo hlídat a nebo si to necháte vše rozbit..Ono myslím si,že tento typ odpad.koše se spiše hodi do lázni a ne do Orlové.Tady co neni pořádně přibetonovane nebo přivařene tak nemá šanci přežit

Dobrý den,
děkujeme za Vaši informaci týkající se odpadkových košů v lesoparku. O stavu odpadkových košů víme a budou opětovně opraveny. Bohužel, ať bude v lesoparku jakýkoliv typ koše, najde se jedinec, který koš poškodí. Jedná se většinou o podnapilou mládež, která si musí vybíjet zlost, či se předvádět před kamarády. Lesopark prochází hlídky městské policie, bohužel není v jejich silách uhlídat všechna výtržnictví, která se dějí na území města.
S pozdravem
OSMHS12.5.2023, 18:54, Iveta

Dobrý den mám dotaz.Dneska se mi dostali do rukou Orlovské noviny,vysvětletemi proč jste změnili jejich vzhled,staré Orlovske noviny byli hezčí a hlavně veselejší barevnější.

Dobrý den,
děkujeme za Váš názor. Nový vzhled Orlovských novin byl navržen v souladu s vizuálním stylem města, zpracovaným v roce 2022. Chtěli jsme nabídnout obsah novou atraktivnější formou, takže v nich najdete i interaktivní QR kódy, díky nimž si můžete prohlédnout fotografie z našich akcí, nebo si rovnou otevřít noviny ve svém chytrém zařízení.
S pozdravem
KS12.5.2023, 16:56, Dagmar Ruislova

Vzhled Orlovských novin se mi líbí,chtěla bych poděkovat paní Cibulkové za dlouholetou práci.Chtela bych se zeptat,jestli na Polaris nemůže být normální expres,ten mini je málo.Dekuji

Dobrý den,
děkujeme za pochvalu, paní Cibulkové poděkování určitě vyřídíme. Momentálně máme se společnosti POLAR uzavřenou smlouvu na dvou minutový expres do konce roku. Další zpravodajství o městě můžete sledovat na naší Internetové televizi Orlová.
S pozdravem
KS10.5.2023, 16:22, Miroslava Babiszová

Dobrý den, můžu se zeptat. Existuje v Orlové něco jako donáška obědů pro seniory nebo něco podobného a popřípadě jaké jsou podmínky? díky a hezký den přeji M.Babiszová

Dobrý den,
donášku popř. rozvoz obědů pro seniory mají na starosti Sociální služby města Orlová, kontakt na sociální pracovnici p. Janu Trvajovou je 603 100 778.
S pozravem
KS10.5.2023, 11:57, Leo

D.den, jsou nějaká opatření ohledně chovu slepic, slyšel jsem že v Rychvaldě je nějaká nákaza, městský rozhlas je nesrozumitelný, děkuji.re

Dobrý den,
veškeré informace ohledně ptačí chřipky najdete jak na stránkách města (v sekci Zpravodajství/aktuality), tak na FB města.
S pozdravem
KS10.5.2023, 10:59, Procházková

Dobrý den chtěla bych zaplatit popelnice pošlete mi prosím c.uctu dekuji

Dobrý den,
poplatek za odpady lze uhradit na pokladně MěÚ Orlová v pokladních hodinách, bezhotovostně na č. účtu Města Orlová: 107216397/0300, případně můžete využít Portál občana. K získání či ověření platebních údajů (variabilní symbol, částka) kontaktujte pracovníky místních poplatků, tel. 596 581 kl. 217, 146, 218, 150.
S pozdravem
KS5.5.2023, 19:42, Věra Janíková

Ptám se jak je možné, že není žádná akce pro dny osvobození Sovětskými vojsky. Dále se ptám, na co, že je fontána bez vody, když okolní města mají fontány dávno spuštěné. Pošlete mi prosím odpověď na email. Děkuju.

Dobrý den,
pietní akt k 78. výročí osvobození města Orlové proběhl dne 3.5.2023 jak u památníku v ulici U Kapličky v Orlové-Lutyni, tak na hřbitově v Orlové-Městě. Co se týče kašny na náměstí 28. října, tak v rámci záruční doby probíhá oprava spádu prostřední části kašny. Předpokládané spuštění by mělo proběhnout kolem 15.5.2023.
S pozdravem
KS3.5.2023, 13:42, Iveta

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na bývalou ZDŠ Orlová část Zimny Důl.Co bude s touto budovou v budoucnu.Zatím jsem si nevšimla že by se stou to budovou něco dělalo.Po výměně oken a venkovní fasádou.Bude to dotaz na pana místostarostu p.Stuchlika který tam bydlí a chodil do této školy. Děkuji

Dobrý den,
budova čp. 825 Orlová (bývalá škola) je nyní v majetku spol. Nábytek Sprint, tuto informaci lze dohledat v nahlížení do katastru, informace pro veřejnost. Stavební úpravy budovy byly povoleny před 10 lety (předchozímu majiteli), nyní je v platnosti nové povolení - v přízemí bude prodejna a kompletace nábytku, v patře zůstaly dle původního povolení byty. Na stavbě se už asi rok intenzivně pracuje, vč. výměny stav. konstrukcí, změn dispozic a nyní jsou již prováděny i venkovní úpravy kolem budovy, kde budou mj. i nová parkoviště pro uživatele budovy i zákazníky.

S pozdravem
OVŽP2.5.2023, 13:32, Lenka Kolářová

Dobrý den, jsou ještě k dispozici k pronájmu skladovací kóje, které město nabízelo obcanům? Myslím, že vznikly v budovách bývalých výměníků. Na koho se případně obrátit? Děkuji.

Dobrý den,
tyto skladovací kóje nabízí SMO, městská akciová společnost Orlová, nikoli město Orlová. Prosím kontaktujte paní Lenku Erakovič - vedoucí správy budov tel. 596 585 535 nebo 731 650 400.
S pozdravem
KS2.5.2023, 11:56, Martina

Dobrý den, na koho se mám obrátit se žádostí na opravu dětské klouzačky a dětského kolotoče na ulici kpt. Jaroše naproti starého kina. Děkuji za odpověď

Dobrý den,
Vámi zmiňované dětské prvky byly na místě zkontrolovány a z důvodu, že nevyhovují platné ČSN budou odstraněny.
S pozdravem
OSMHS