DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:Zodpovězené dotazy občanů:


24.9.2022, 13:38, Daniel Bula

Dobrý den, můžete mi prosím říci jak se dnes jmenuje ulice , která se před rokem 1989 jmenovala : Vítězného Února . Děkuji Daniel Bula.

Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz. Nicméně, můžete přiblížit, ve které části města se tato ulice nacházela a kudy vedla?
Děkujeme za pochopení.
S pozdravem
kancelář starosty22.9.2022, 12:30, Věra.G

Dobrý den, chci se zeptat zda by bylo možné vyměnit kontejner na odpadky. Chybí horní víko, takže tam zaprvé prší a v létě vylétá plno much a včel plus smrad. V zimě tam zase nasněží plno sněhu. Je to na ulici Na Stuchlíkovci 697. Děkuji.

Dobrý den,
děkujeme za upozornění, situaci prověříme a poškozenou nádobu na odpad vyměníme.
Přejeme pěkný a pohodový den.
S pozdravem
odbor správy majetku a hospodářské správy22.9.2022, 10:39, Martina Venglorzova

Dobrý den, před nějakou dobou mi přišla zásilka na mé trvalé bydliště, ale bohužel už v Orlové nebydlím a momentálně mi to neměl kdo vyvednout. Je možné přeposlat zásilku na mou stávající adresu v Praze? Má trvalá adresa je" Adresa v Praze: Moc děkuji Martina Venglorzová

Dobrý den,
bohužel, s těmito záležitostmi Vám město nemůže pomoci. V takovýchto případech se musíte obrátit na poštu nebo na odesílatele zásilky.
Děkujeme za pochopení.

kancelář starosty20.9.2022, 20:32, Andrej

Prosim Vas ta obrazovka na strese "stareho prioru" bezi 24/7 proc? Vsak to zere jako krava a navic tam promitate nesmysly.

Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz. Vámi zmíněná obrazovka není v majetku města, nýbrž v majetku SMO, m.a.s. a je určená k propagaci společnosti a k prezentaci firem, spolků a klubů na území města.
Přejeme pěkný a pohodový den.
S pozdravem
kancelář starosty20.9.2022, 7:31, Pavel

Dobrý den, chci se zeptat na rekonstrukci parkoviště za DKMO. Uvádíte, že stavba započala 8.9. Dneska je 20.9. a nikde nic. Proč?

Dobrý den,

ano, 8. září bylo předáno zhotoviteli staveniště, nicméně firma začala přípravné práce a zakreslovala si na betonovou i travnatou plochu všechny sítě. Od 26. září je na parkovišti zákaz parkování a měly by začít bourací práce. Průběžně budeme o stavbě informovat na stránkách novin, na městském webu i Facebooku.

S pozdravem
kancelář starosty19.9.2022, 12:06, Dan

Dobrý den, zajimalo by me jestli se prislo na to, kdo byl muž, který ležel pod okny mrtvý na Okružní. JESTLI TO BYLA SEBEVRAZDA, VRAZDA. Nikde nemohu dohledat. Děkuji.

Dobrý den,

město takovýmito informacemi nedisponuje a ani není PČR informováno.

Děkujeme za pochopení.
Kancelář starosty10.9.2022, 23:35, Marie

Dobrý den, prosím, kdy proběhne licitace nových bytů vzniklých v budově na náměstí? Nikde jsem bohužel takovou informaci nenalezla. Děkuji, Marie

Dobrý den,
o licitacích bytů v objektu na náměstí jsme informovali na webových stránkách a v Orlovských novinách. První informace vyšla 9. září a druhá v pátek 23. září. Prohlídky probíhají 26. září a 27. září od 10 do 11 hodin. Termín licitace je 3. a 5. října v 15:15 hodin v zasedací místnosti ZM v budově úřadu, Osvobození 796, Orlová-Lutyně. Všechny informace samozřejmě najdete i na úřední desce.
S pozdravem
kancelář starosty24.8.2022, 9:21, Petříček Jiří

Co se bude dít s parkovištěm ul.Osvobození.

STARTUJE REKONSTRUKCE PARKOVIŠTĚ ZA DKMO
V minulých dnech byla zahájena stavba „Rekonstrukce parkoviště a chodníku vč. Odvodnění za Domem kultury města Orlové u čp. 871-873 v Orlové-Lutyni. Všichni, kdo tam parkují, vědí, že parkoviště je plné děr a výmolů a více, než klidné parkování, tam hrozí poškození pneumatiky.
V průběhu stavby dojde ke stavebním úpravám komunikací a parkoviště, veřejného osvětlení a sadových úprav. Vše si vyžádá finanční náklady ve výši 8,2 mil. Kč. Práce by měly být dokončeny koncem února příštího roku.19.8.2022, 18:28, Jan Francák

Do nově postaveného domu na rekonstruovaném náměstí, hledá obsazení ochodů - pekařství, knihy, květiny. Občané by určitě uvítali i obchůdek s farmařskými výrobky tak, jak je tomu v Havířově i Karviné. Schází zde výrobky malých firem uzenářů, pekařů, pěstitelů. V jiných městěch, je o sortiment těchto farmářských výrobků, velký zájem. Snad nebude odpověď ,,nahrazují to farmářské trhy" Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
v polovině letošního roku probíhala mezi občany veřejná anketa (byla na webu a facebooku), kde si občané mohli sami navrhnout, co by v obchodech v objektu na nově zrekonstruovaném náměstí mělo být. A co si většina občanů navrhla, to tam také bude.
V každém případě ještě zůstal jeden objekt volný, který může být využit pro Vámi navrhovaný účel.
Děkujeme za pochopení.
S pozdravem
Kancelář starosty14.8.2022, 21:53, Andy

Dobry den , proč se postavily nove nebytove prostory na naměsti ? A co bude s nebytovymi prostory např. u Moravy , u Esamu , nad papirnictvim . Děkuji za odpověd zajima to vic občanu.

Dobrý den,
nebytové prostory na náměstí jsou v majetku města a město vyzvalo občany, aby si sami zvolili, co by v těchto prostorách chtěli mít. Součástí některých prostor by mělo být i venkovní posezení, které by mělo vytvářet ten správný kolorit centra města. Co se týče nebytových prostor u Moravy, u Esamu a nad papírnictvím, tak to jsou soukromé prostory a je na majitelích těchto prostor, co v nich bude či nebude. Město do jejich prostor nemůže zasahovat.
Děkujeme za pochopení.
S pozdravem
kancelář starosty19.7.2022, 19:54, Ondřej

Dobrý den, mužete mi říct proč jsou po cele Orlové značky Cez atd? To se budou rozkopavat nové chodníky i ten co je v arealu nového naměstí? Výborně!!!

Dobrý den,
o akci společnosti ČEZ Distribuce, která provede v termínu od 18. 7. do 30. 11. 2022 rekonstrukci kabelového vedení v centru Orlové-Lutyně jsme Vás již informovali na https://www.mesto-orlova.cz/cz/zpravodajstvi/aktuality/39539-v-centru-probehne-rekonstrukce-kabeloveho-vedeni.html. Do chodníku náměstí tato akce nezasáhne a nejedná se o stavbu města.18.7.2022, 11:12, Hýsek Martin

Dobrý den ! Jsem rodák z Orlové, ale již 35 let bydlím ve Zlínském kraji. Pokud se nepletu, příští rok slaví Orlová 800 let od první písemné zmínky. Chystá vedení obce nějakou knihu nebo publikaci o historii a současnosti Orlové?, Děkuji za dpověď Hýsek Martin

Dobrý den,
děkujeme za Váš zájem o historii Orlové. Ano, máte pravdu, město připravuje k tomuto výročí vydání publikace. Kniha by měla vyjít v příštím roce. O jejím vydání budeme veřejnost včas informovat. Následně by měla být k zakoupení na Městském informačním centru v Orlové-Lutyni.

Přejeme pěkné letní dny.
kancelář starosty18.7.2022, 8:59, Radim P.

Dobrý den, jak je to s novým zákazem vjezdu nákladních aut nad 12t do města?Platí pro všechny nákladní vozy,nebo jen pro kamiónovou dopravu (TRANZIT)? Stále nám zde projíždějí PL nákladní auta "Wielton" , na ně se zákaz nevztahuje? Děkuji.

Dobrý den,

zákaz tranzitu nákladní dopravy se vztahuje na všechna nákladní vozidla a jízdní soupravy, jejichž okamžitá hmotnost převyšuje 12 tun.

Děkujeme za pochopení.
S pozdravem
odbor dopravy17.7.2022, 10:12, Milada Blaniková

Dobrý den,zajímalo by mně z jakých důvodů se neustále rozebírá nový chodník u školy Mládí,proč to nemohlo být 100% tní hned na poprve!!Dekuji za vaše vyjádření!!!

Dobrý den,

rovinnost chodníku lze bezpečně změřit až po finálním zahutnění dlažby. Před předáním díla byly stanoveny vady k odstranění. Ve Vámi dotazovaném úseku, byla v průběhu realizace zřízena skládka materiálů pro druhou část stavby (palety s dlažbou). Vlivem pojezdu stavební techniky byly v tomto úseku vyježděny koleje a proto jsme byli nuceni úsek rozebrat a předláždit. Vady byly odstraněny a dílo od zhotovitele převzato do užívání k 18.7. Děkujeme za dotaz a omlouváme se za vzniklé komplikace.

S pozdravem
odbor rozvoje a investic14.7.2022, 18:23, Vladimír Konecny

Dobrý den chtěl bych se zeptat kde bych mohl vyzvednout čipy na popelnice

Dobrý den,

čipy se nevyzvedávají. Nahlaste prosím adresu, číslo popisné - a o jaké nádoby se jedná na společnost SMO, m.a.s. . Oni Vám nádobu (nádoby) přijedou načipovat.

Děkujeme za pochopení.
odbor správy majetku a hospodářské správy