Plave celá Orlová

Děti a studenti z orlovských škol, ale i dospělí, přicházeli ve středu na orlovský bazén Doubravan, aby tam podpořili své bydliště v celorepublikové soutěži plavé celé město. Soutěž si však neužili jen tito účastníci. Po odplavání své tratě se na ní od rána až do večera podílely třeba i členky orlovského plaveckého a studentky místního gymnázia, které celý den měřily časy a organizovaly plavce.

„Celkem to zatím jde, i když některé děti jsou živější. Vše jsme ale zatím zvládly,“ svěřily se mezi měřením jednotlivých časů studentky druhého ročníku orlovského gymnázia Vlaďka Široká a Petra Frasunková.

Obě plavkyně si pak pochvalovaly i celkový smysl soutěže. „Je fajn, že si přijdou zasportovat a užít si plavání všechny generace,“ dodaly.

Plave celé město si získalo srdce i dalších účastníků. Se svým časem 2 minuty 38 sekund byl třeba spokojený David Kajfosz ze 7. C školy Karla Dvořáčka. „Je to lepší čas, než loni, takže spokojenost,“ řekl po doplavání v cíli.

„Taková událost je super i celkově, protože si tady lidi přijdou nejen odreagovat,“ doplnil David.

Datum zveřejnění/aktualizace: 1.10.2008