Nechejte auta doma!

Že ještě o Evropském týdnu mobility příliš mnoho nevíte? Letos se od 16. do 22. září uskuteční už sedmý rok a  každoročně se v Evropě zvyšuje počet obcí a měst, které se do něj zapojí. V roce 2008 má motto: „Čistý vzduch všem.“ A v našem městě je toho čistého vzduchu skutečně zapotřebí jako soli.

Teď už asi víte, kam míří výzva z titulku. Součástí Evropského týdne mobility je v úterý 22. září i Evropský den bez aut – ten se poprvé uskutečnil už před deseti lety. V mnohých evropských městech už pochopili, že prostor v ulicích patří také chodcům, cyklistům a veřejné dopravě, nejen autům.

K Evropskému týdnu mobility (mobilita pochází z latinského slova mobilis – pohyblivý) se přihlásilo i Město Orlová, které je zapojeno do sítě Zdravých měst ČR. Především, ale pro zlepšení čistoty vzduchu může přispět svou troškou do mlýna každý z nás a nejen během uvedeného týdne. Mobilní přece nejsme jen v autě.

Datum zveřejnění/aktualizace: 12.9.2008