Sběrné místo pro objemný odpad

Město Orlová chce zlepšit služby v oblasti nakládání s odpady, a tak od dubna zřídí sběrné místo pro uložení objemného odpadu. Stejně jako vloni, i letos budou každý pátek od 14 hodin přistaveny na ulici Nádražní v Orlové-Porubě velkoobjemové kontejnery. Občané je budou moci v průběhu celého víkendu využívat k odložení starého nábytku, koberců, potahových krytin, sporáků apod.

Poprvé budou kontejnery přistaveny v pátek 4. dubna 2008 a následně pak každý další pátek.

„Do těchto kontejnerů však nepatří nebezpečné odpady, jako jsou oleje, barvy, rozpouštědla, lepidla, kyseliny, domácí čistící prostředky, léky, pesticidy, autobaterie, monočlánky, zářivky, výbojky, teploměry, lednice, mrazící boxy, monitory, televizory, elektrotechnický odpad, stejně tak jako papír, sklo, kovy apod. Tento nebezpečný odpad mohou Orlované odevzdat  v SMO, městské akciové společnosti Orlová,“ zdůrazňuje Jana Fojtová z odboru majetkového a komunálních služeb.

Velkoobjemové kontejnery jsou službou pro občany, nikoliv pro právnické či fyzické osoby, podnikající na území Orlové či okolí.

Datum zveřejnění/aktualizace: 28.3.2008