PŮVODCI ČERNÉ SKLÁDKY DOSTALI POKUTU, OPILEC SKONČIL NA ZÁCHYTCE

Začátkem měsíce objevili strážníci Městské policie Orlová při běžné hlídkové činnosti další černou skládku. V ulici Masarykova třída někdo vedle kontejnerů odložil ledničku, dvě velká sedací křesla a dřevěné police. Strážníci zjistili, že byl vyklizen jeden z bytů v blízkém paneláků a bývalí nájemníci se nepotřebného nábytku zbavili tímto způsobem. Systematickým šetřením dohledali strážníci pachatele, kteří se po předložení důkazů k činu doznali. Žena (1989) ze Staré Vsi nad Ondřejnicí a muž (1986) z Karviné dostali pokutu v řádu několika tisíců korun.

Ve středu 17. června před pátou ranní řešili strážníci v ulici P. Cingra ve staré Orlové rušení nočního klidu. Z přízemí obytného domu se ozýval hlasitý řev. Žena, která v bytě bydlí, sdělila strážníkům, že její přítel je opilý, křičí na celý dům a nejde ho uklidnit. Její opilý partner začal hlídku okamžitě vulgárně urážet a dále se projevoval víc než hlasitě. Strážníci ho proto zpacifikovali a nasadili mu pouta. Orientační dechová zkouška ukázala 1,83 ‰ alkoholu v dechu, a protože občan Havířova (1982) se nemínil uklidnit, putoval na záchytku. Po vystřízlivění se bude z přestupku proti veřejnému pořádku zpovídat přestupkové komisi.

Foto: MěP Orlová


Datum zveřejnění/aktualizace: 26.6.2026

Zpět na výpis