O MISTROVSTVÍ V BADMINTONU MĚLO ZÁJEM DVACET STÁTŮ

Juniorští badmintonisté z celého světa zavítali do Orlové na 27. ročník Mezinárodního mistrovství v badmintonu, které se konalo od pátku 17. listopadu do neděle 19. listopadu 2023.

„Na letošním mistrovství bylo přihlášených dvacet států a zúčastnilo se jich nakonec šestnáct, dva největší favoriti se před začátkem mistrovství zranili“ uvedl ředitel soutěže Jan Tobola.

Na slavnostním zahájení sportovce z různých koutů světa vřelými slovy přivítal první místostarosta Petr Stuchlík a českou hymnu zazpívala paní Pavla Bjalončíková. O závěrečné předávání cen se postarala starostka města Lenka Brzyszkowská.

„Na minulém zastupitelstvu jsme schválili podporu badmintonu na další dva roky a já jen doufám, že tento turnaj bude pokračovat i v dalších letech,“ uvedla starostka Orlové Lenka Brzyszkowská.

Na bednu se nakonec postavilo i několik zástupců z České republiky, gratulujeme!

Datum zveřejnění/aktualizace: 20.11.2023