ORLOVANÉ ZAPARKUJÍ V PODZEMNÍCH GARÁŽÍCH NA HODINU ZDARMA

Rada města Orlové rozhodla o tom, že od 1. června 2023 bude parkování v podzemních garážích pod Náměstím 28. října po dobu jedné hodiny zdarma.

„V návaznosti na uzavírání poboček pošty jsme se rozhodli umožnit parkování na hodinu zdarma. Občané z okrajových částí jsou tímto rozhodnutím ze strany České pošty nuceni přijet vyřídit své záležitosti do centra, takže jsme se snažili najít způsob, jak Orlovanům v této situaci pomoci,“ uvedl druhý místostarosta Roman Galia.

Vedení Orlové se zároveň podařilo vyjednat prodloužení otevírací doby na hlavní poště v Orlové-Lutyni. Od 1. července 2023 bude mít pošta otevřeno od 8 do 19 hodin a v sobotu od 8 do 12 hodin.

Zkušební provoz bude fungovat do konce roku a poté proběhne jeho vyhodnocení.

Jestliže bude ze strany občanů zájem o zachování otevírací doby do 19 hodin, bude tato doba zachována.

Datum zveřejnění/aktualizace: 31.5.2023