PŘEDŠKOLÁCI I ŠKOLÁCI SE DOZVĚDĚLI NOVÉ INFORMACE O ZÁCHRANNÝCH SLOŽKÁCH

Několik autentických zážitků si včera odnesli místní školáci i předškoláci z prostranství pod letním kinem, kde se konala preventivní a informační akce, kterou pořádala Městská policie Orlová a BESIP.

Největší pozornost budil simulátor autonehody, při které se auto převrátí na střechu.

Školáky baví především jízda na elektrokoloběžce, na které mnozí stáli poprvé.

Zajímavá byla také prezentace policejních složek. U stánků městské i státní policie si děti mohly prohlédnout a vyzkoušet vybavení policistů, podstoupit orientační zkoušku na přítomnost alkoholu v dechu, nasadit si neprůstřelnou vestu, ochrannou helmu nebo pouta.

Ve stánku BESIP se děti dozvěděly o silničním provozu a dopravních značkách.

Nechyběli ani dobrovolní hasiči z Orlové-Poruby, kteří dětem názorně předvedli hasičskou výbavu a její využití.

Český červený kříž zařídil stánek, kde si školáci vedle praktického nácviku resuscitace vyzkoušeli i další zajímavé úkoly ze zdravovědy.

Celou fotogalerii najdete zde

Datum zveřejnění/aktualizace: 31.5.2023