CENA TEPLA V ORLOVÉ SE DRŽÍ MEZI NEJNIŽŠÍMI V REPUBLICE

Oproti cenám jiných energií vzrostou ceny dálkového vytápění od ČEZ Teplárenské na severní Moravě výrazně méně.

Enormní růst vstupů zapříčiněný turbulentním vývojem cen elektrické energie, plynu a uhlí dopadá i na služby poskytované naší společností SMO, včetně avízovaného navýšení ceny tepla dodávaného společností ČEZ Teplárenská a.s. Úpravu ceny tepla provedla ČEZ Teplárenská od 1. ledna 2023.

„Díky dobrým vztahům se společností ČEZ Teplárenská se nám podařilo dohodnout, aby nárůst ceny za teplo pro obyvatele Orlové nebyl skokový,“ sdělila Lenka Brzyszkowská, starostka města Orlové.

V této nelehké době však drží společnost SMO ceny za dodávky tepla pro své odběratele v rozumných mezích, a proto navrhované zdražení nekopíruje reálné zvýšení vstupů ze strany ČEZ Teplárenská a.s.

Celkové navýšení bude oproti roku 2022 ve výši 27 %. Toto navýšení je ve srovnání s řadou jiných měst v České republice jedno z nejnižších, a řadí Orlovou mezi města s nejlevnější cenou za 1 GJ odebraného tepla.

ilustrační obrázek

Datum zveřejnění/aktualizace: 20.1.2023