MĚSTO OCENILO DOBROVOLNÉ HASIČE

Celkem 19 členů jednotky Sboru dobrovolných hasičů Orlové-Poruby a jednotky Sboru dobrovolných hasičů Orlové-Města ve středu 7. prosince 2022 převzalo ocenění za zásahovou činnost při hašení požárů a mimořádných událostech, za preventivně výchovnou činnost a zajišťování požární bezpečnosti ve městě Orlová v roce 2022.

Dobrovolní hasiči z Orlové-Poruby v letošním roce zasahovali u 77 událostí. Velmi významnou část zásahů tvořila likvidace bodavého hmyzu. Mezi nejsložitější zásahy patřil rozsáhlý požár novostavby rodinného domu, který vznikl v nočních hodinách v důsledku odhozeného nedopalku cigarety. Dalším a velmi psychicky náročným zásahem bylo vyhledávání utonulé osoby na vodní ploše Kozí Becírek, kdy se členům jednotky SDH Orlové-Poruby podařilo utonulou osobu najít. Posledním, ojedinělým zásahem, byla pomoc při záchraně koně na statku v Orlové, tato záchranná akce však neměla šťastný konec.

Dobrovolní hasiči z Orlové-Města v letošním roce zasahovali u 36 případů, z toho u 10 požárů a v rámci technické pomoci u dalších 23 událostí, mezi které patřila rovněž likvidace bodavého hmyzu, odstranění spadlých stromů, preventivní požární hlídky při kulturních a sportovních akcích.

V oblasti preventivně výchovné činnosti vybraní členové z obou jednotek trvale odborně připravují mladou hasičskou generaci. Mladí hasiči se pravidelně scházejí v hasičských zbrojnicích a zdokonalují se v teoretických i praktických znalostech. Svou činnost mladí hasiči z obou sborů letos prezentovali úspěšnou účastí na různých soutěžích.

Celou fotogalerii najdete zde.

Připojené dokumenty:

Seznam oceněných PDF [175.4KB] 8.12.2022