BÍLÁ PASTELKA VYRAZILA DO ULIC

Startuje 23. ročník sbírky Bílá pastelka, který proběhne od 10. do 12. října v ulicích Orlové. Bílou pastelku pořádá Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR, zapsaný spolek (SONS) s podporou Tyfloservis, o. p. s. a krajských TyfloCenter.

Prodejce bílých pastelek, rovněž v několika barevných variacích, naleznete ve dnech sbírky v takřka 200 městech a obcích. Většinou jde o dobrovolníky z řad středoškoláků, ale pravidelně se zapojují také pracovníci oblastních odboček SONS, krajských středisek Tyfloservis a krajských TyfloCenter. K pastelce vám nabídnou také kalendář Bílé pastelky na příslušný rok. Minimální cena pastelky je 30 korun.

Prodejci jsou označeni tričkem s logem Bílé pastelky. Pokladničky, do nichž přispěvatelé vkládají svůj příspěvek, jsou opatřeny registračním číslem. Zároveň každá dvojice prodejců je vybavena plnou mocí od SONS, která prokazuje oprávněnost účasti na této akci.

Pokladničky jsou po akci z celé republiky svezeny do Prahy, kde jsou otevírány a jejich obsah počítán.

Kde peníze ze sbírky pomáhají se dozvíte na webových stránkách.

Datum zveřejnění/aktualizace: 10.10.2022