DĚKUJEME, ŽE TŘÍDÍTE!

• 193 tun plastu
  • 69 tun elektrozařízení
  • 3 tuny jedlých olejů a tuků

Minimálně takové množství vytříděných složek z Orlové za rok 2021 neskončilo na skládce komunálního odpadu, ale našlo další využití. Píšeme minimální, protože nemáme k dispozici informaci o množství vytříděného textilu, který občané uložili v nádobách humanitárních organizací, a kovů, nebezpečného odpadu a dalších specifických složek, odevzdaných v městských sběrných dvorech.

Koncem minulého týdne obdrželo město osvědčení o úspoře emisí ze společnosti EKO-KOM. Díky rozvoji a provozu systému tříděného sběru a recyklace využitelných složek komunálních odpadů přispěli občané Orlové ke zlepšení životního prostředí a snížení uhlíkové stopy. Úspora, kterou jsme ve spolupráci s EKO-KOMEM dosáhli, představuje 1 407 tun emisí a 22 332 GJ energie.

Když k tomu připočteme ještě úsporu energie za zpětný odběr elektrozařízení, která vyplývá z environmentálních vyúčtování společností Asekol a Elektrowin, jsme cca na necelých 25 tis. GJ, což je přibližně takové množství energie, které ročně spotřebuje tisíc průměrných čtyřčlenných českých domácností na vytápění bytu a ohřev vody.

Datum zveřejnění/aktualizace: 6.6.2022