PASPORT HŘBITOVA USNADNÍ JEHO SPRÁVU I VYHLEDÁVÁNÍ HROBŮ

Město Orlová nabízí občanům novou elektronickou službu, a to pasport městského hřbitova. Pasport je v tomto pojetí geografickým informačním systémem hřbitova, který veřejnosti nabízí možnost vyhledat si místo posledního odpočinku svých předků či zesnulých kamarádů.

Smyslem této investice je maximálně zpřehlednit orientaci na pietním místě jak správě hřbitova, tak jeho návštěvníkům.

„Provedením pasportu hřbitova v ulici Klášterní v Orlové-Městě byla vytvořena evidence všech hrobových míst. Při provádění pasportu bylo zachováno rozdělení hřbitova na katolickou a komunální část. Rovněž bylo zachováno rozdělení do sekcí a jejich číselné označení. Zásadní změnou po provedené pasportizaci hřbitova je změněné číslování hrobových míst, proto doporučujeme vyhledávat hrobové místo dle jiných kritérií, např. dle příjmení zemřelého,“ informuje Martina Giecková z odboru správy majetku a hospodářské správy.

Pasport hřbitova naleznete na této adrese.

V pasportu lze vedle čísla hrobu vyhledávat také podle jména a příjmení zemřelého či podle data narození a úmrtí pohřbeného. Návod pro vyhledávání v mapové aplikaci naleznete v příloze pod tímto článkem.

Podrobný výpis hrobového místa obsahuje tyto údaje:

• číslo hrobu
  • typ hrobu
  • hřbitov
  • oddíl
  • dostupnost
  • rozměry hrobového místa
  • údaj o zákazu ukládání
  • seznam pohřbených
  • data narození a úmrtí pohřbených
  • foto hrobového místa

Zjištění mylných informací uvedených v podrobném výpisu hrobového místa nebo doplnění pohřbených lze nahlásit na tel. 596 851 300 či e-mailu: martina.gieckova@muor.cz