MĚSTO ORLOVÁ OCENILO V DEN UČITELŮ DESÍTKU KANTOREK

Zástupci města a odboru městských financí a školství ocenili u příležitosti včerejšího Dne učitelů deset pedagožek z orlovských základních a mateřských škol.

Město si velice váží nasazení a ochoty pedagogů, kteří se věnují dětem nejen v průběhu, ale i mimo vyučování, připravují žáky na soutěže, tvoří projekty, vedou zájmové kroužky, spolupracují s jinými organizacemi a ve výuce používají nové, moderní metody a technologie.

„Všichni pedagogové mají za sebou dva náročné covidové roky a ani letos to s ohledem na probíhající válečný konflikt a umísťování ukrajinských dětí do českých škol nebude snazší. Jsme na ně na všechny neuvěřitelně pyšní za to, jak zvládli dlouhou distanční výuku a s jakou vervou, nadšením a trpělivostí dále vykonávají své povolání. Moc si toho vážíme a jsme rádi, že je za to konečně můžeme opět osobně ocenit. Dnes jich tady máme deset, ale ocenění si samozřejmě zaslouží úplně všichni,“ řekl během slavnostního odpoledne starosta Orlové Mgr. Miroslav Chlubna.

Slavnostní akt se konal v reprezentativních prostorách výstavní síně Domu kultury města Orlové a slovem ho provázela zastupitelka a pedagožka Mgr. Pavla Bjalončíková. Prostřednictvím prezentace promítané na velkoplošné obrazovce byly představeny všechny oceněné učitelky.

Kulturní program zahájila děvčátka ze školky Lesní, která zarecitovala milou básničku, a představily se také žákyně a jejich pedagogové ze ZUŠ J. Míši v Orlové-Porubě.  Hosté se nejdříve zaposlouchali do hry na saxofon v podání Aleny Josefkové a Michaely Oborné a poté do písní Natálie Wyrobové a Adély Lapšanské, kterou na klavír doprovodila Jana Pastuchová.

Ocenění za dlouholetou pedagogickou činnost:

• Dagmar Murová, ZŠ Ke Studánce
  • Mgr. Danuše Michelsohnová, ZŠ U Kapličky
  • Zdenka Dymanusová, MŠ K. Dvořáčka
  • Milada Visorová, MŠ Husova
  • Bc. Marcela Širůčková, MŠ Lesní

Ocenění za tvůrčí pedagogickou činnost:

• Mgr. Lenka Pastirčáková, ZŠ Mládí
  • Ing. Světlana Majetná, ZŠ Slezská 850

Významná pedagogická osobnost:

• Mgr. Jana Czajová, ZŠ K. Dvořáčka
  • Bc. Pavlína Danková, MŠ Ke Studánce
  • Marcela Neuwertová, ZŠ Slezská 200

Gratulujeme oceněným učitelkám a všem pedagogům děkujeme za jejich práci!

Datum zveřejnění/aktualizace: 29.3.2022