BLÍŽÍ SE PODÁNÍ PŘIZNÁNÍ DANĚ Z NEMOVITOSTÍ NA ROK 2022

Finanční úřad pro Moravskoslezský kraj

Máte problém s přiznáním k dani z nemovitých věcí na rok 2022? Využijte níže uvedené informace, volejte na zřízené informační linky finančního úřadu nebo posílejte e-maily.

V lednu podávají občané přiznání k dani z nemovitých věcí a chtějí se poradit s úředníky. Osobní kontakt však zvyšuje nebezpečí přenosu koronaviru. Vloni se proto většina konzultací k podání přiznání zdárně realizovala bez osobního setkání s úředníky FÚ, telefonicky nebo e-mailem.

Toto nahrazení osobních konzultací se osvědčilo. Občané dostali informace, které potřebovali, daňová přiznání byla podána včas a minimalizovalo se riziko zvyšování nemocnosti v kraji.

„Občané ani letos o konzultace se zaměstnanci a pomoc s problémy při  vyplnění přiznání nepřijdou. Se svými dotazy se na zaměstnance FÚ mohou obracet opět telefonicky na speciálně zřízených linkách, e-mailem nebo vhozením dotazu do sběrného boxu umístěného na každém územním pracovišti,“ uvedla mluvčí finančního úřadu Ing. Petra Homolová.

Speciální telefonické informační linky zajistí všem tazatelům odpovědi na otázky k dani z nemovitých věcí se znalostí místních poměrů. Dotazy na infolinkách zodpovídají zaměstnanci útvarů majetkových daní všech územních pracovišť finančního úřadu, a to v pracovních dnech.

Občané i firmy mohou vyřídit své dotazy ohledně daně z nemovitých věcí na níže uvedených linkách finančního úřadu takto:

• PO, ST od 8 do 17 hodin
  • ÚT, ČT od 8 do 14:30 hodin
  • PÁ od 8 do 13:30 hodin

Kontakty:

Územní pracoviště FÚ v Karviné
e-mail: podatelna3212@fs.mfcr.cz
telefon: 596 304 600, 596 304 111

Územní pracoviště FÚ v Havířově
e-mail: podatelna3210@fs.mfcr.cz
telefon: 596 495 111, 596 495 309

V úterý 1. února 2022 končí lhůta pro podání přiznání k dani z nemovitých věcí na rok 2022 a také možnost přihlásit se k placení této daně na rok 2022 prostřednictvím soustředěné inkasní platby obyvatelstva (SIPO). Vše, co k této problematice potřebujete vědět, najdete v příloze pod tímto článkem.

Foto: Finanční úřad pro Moravskoslezský kraj
Autor: archiv H & B delta s.r.o