MÝM ZRAKEM JE MŮJ PES

Zní vám to zvláštně? Tak to jste ještě neviděli ukázku pana Ladislava Holby a jeho labradorky Ami. My jsme tu možnost s dětmi v naší školce měli. Pan Láďa nám představil svého vodícího pejska. Děti si mohly Aminku pohladit a sledovat, jak podává svému pánovi předměty, jak jej vede přes přechod na dopravním hřišti.

Dozvěděli jsme se, že výcvik pejska stojí jako nové auto, tedy přes 300 000 tisíc korun, a že už se vychovává vlastně od malička – nejdříve u pěstounů, kteří ho učí základům, a později jde na osm měsíců do psí školky, kde se učí vše, co potřebuje, aby se stal vodícím psem.

Po celou dobu ukázky byla Ami klidná, reagovala na pokyny a svého pána opustila jen, když řekl: „Ami, volno!“ Bylo úžasné sledovat, co vše Ami dovede, a slyšet, proč je pro pana Láďu tak důležitá. Díky ní mohl jezdit i s kočárkem a vnoučaty, může chodit do obchodu a provádět různé činnosti.

Dětem se ukázka velmi líbila a samozřejmě jsme si později ve školce vyzkoušeli se zakrytýma očima, jaké to je, když člověk nevidí.

Pan Láďa však také sám pomáhá druhým. Pracuje pro Charitu sv. Alexandra v Ostravě-Kunčičkách. Na svých ukázkových hodinách nabízí ke koupi výrobky z jejich chráněné textilní dílny. Jsou velice pečlivě vyrobené. V nabídce jsou maňásci ze známých pohádek, kuchyňské zástěry, chňapky (i dětské), ubrusy, tašky. To vše můžete vidět ZDE.

A protože se blíží Vánoce, máte jedinečnou možnost koupí některého výrobku udělat radost nejen svým blízkým, ale také přispět na dobrou věc.                                                                            

Za kolektiv mateřské školy
Svatava Janková


Datum zveřejnění/aktualizace: 18.10.2021

Zpět na výpis