MÍSTA, KDE VZNIKAJÍ ČERNÉ SKLÁDKY, HLÍDAJÍ FOTOPASTI!

Prohřešky v podobě černých skládek dokáže městská policie vysledovat i v případech, že jsou zakládány na odlehlých místech a beze svědků. Důkazem jsou dva případy z minulého týdne.

V pondělí 6. září kontrolovala hlídka městské policie lokalitu u garáží na Rajčule v Orlové-Porubě, kde si všimla nově založené černé skládky vedle kontejneru na směsný odpad. Kontrola záznamu z fotopasti ukázala, že skládku založil řidič motorového vozidla, který toho dne v brzkých ranních hodinách odpad ke kontejneru přivezl. Na základě záznamu z fotopasti zjistila MěP Orlová pachatele tohoto přestupku. Byl jím občan Orlové (1989), který dostal pokutu.

Stejný případ zaznamenala městská policie o dva dny později. Hlídka opět kontrolovala zmíněnou lokalitu, tentokrát před 21. hodinou, kdy si všimla, že u kontejnerů na komunální odpad je nová černá skládka. I tentokrát ukázal záznam z fotopasti na viníka. A opět šlo o občana Orlové (1963), který vyfasoval pokutu podle zákona o odpadech.

Datum zveřejnění/aktualizace: 14.9.2021