AG TESTY V DKMO NOVĚ I PRO SAMOPLÁTCE

Na odběrovém místě v kulturním domě se nově mohou nechat otestovat také samoplátci. Cena za jeden antigenní test pro ně činí 201 Kč. Částku lze uhradit také platební kartou. Společnost Renturi, která odběrové místo provozuje, aktualizovala také otvírací dobu:

PO, ST, PÁ 9:30-16:30 hod

ÚT, ČT 9:30-14:30 hod

SO, NE 9:15-12:15 hod

Pro všechny, kteří mají platné zdravotní pojištění, je testování zdarma. Podle nejnovější vyhlášky ministerstva zdravotnictví má každý pojištěnec zdarma nárok na jeden test za sedm dnů, to znamená čtyři testy za jeden měsíc.

Na odběrovém místě v kulturním domě se provádějí antigenní neinvazivní testy, tj. stěr z kraje nosu. Provedení AG testu s vyhodnocením trvá cca 15 až 20 minut.

Každý, kdo se chce nechat otestovat, musí předložit platnou kartičku zdravotní pojišťovny a občanský průkaz. Testovaný obdrží certifikaci v češtině, na vyžádání také v angličtině.

Rezervace není podle provozovatele nutná, je ale velmi vítaná. Provést ji lze ZDE:

AG testy proplácí tyto pojišťovny:

• 209 Zaměstnanecká pojišťovna ŠKODA
  • 211 Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra