DALŠÍ PARTA SENIORŮ VZPOMÍNALA NA MLÁDÍ

Plný autobus seniorů se ve čtvrtek ráno vypravil Po stopách hornické minulosti. Stejně, jako v úterý, nechyběla průvodkyně místostarostka Bc. Naděžda Kubalová a harmonikář i trubač v jednom - Václav Švidrnoch. Účastníci absolvovali trasu, kterou si víceméně sami, na základě místních znalostí, vybrali. Začali u bývalého Dolu Žofie, projeli kolem hřiště Žofinka a kláštera v Orlové-Městě. Na místním hřbitově si prohlédli zrekonstruovaný památník a další pietní místa. Kolem Altenheimu si to zamířili na Veverku, viděli Dům seniorů Slezská humanita, k Dolu Lazy, kolem letiště, bývalého kina Vlast k evangelickému kostelu na Staré náměstí … Třešničkou na dortu bylo příjemné posezení v altánku Klubu seniorů v Orlové-Porubě s občerstvením a s písničkou.

Datum zveřejnění/aktualizace: 17.6.2021