OKRESNÍ ARCHIV V KARVINÉ ZVE NA VÝSTAVU

Zastavte se dnes, v době sociálních sítí a online světa, kdy sdílíme téměř každý okamžik svého života, do Státního okresního archivu Karviná a prohlédněte si výstavu Z trógły našej starki. Výstava je ke zhlédnutí od 1. června 2021 do 31. března 2022 a zavede vás do doby, kdy se lidé fotografovali jen při opravdu významných příležitostech.

„Starka čili babička je důležitou osobou v životě každého z nás. Její pohádky a vyprávění posloucháme se zatajeným dechem. I přes svůj nelehký osud umí babičky o životě vyprávět s nadhledem a lehkostí. Když babička vytáhne z krabice staré fotky a začne vzpomínat, dýchne na nás tajemno a romantika časů minulých.

Nad fotkami se setkáváme s příbuznými, které jsme nikdy neviděli, smějeme se jejich výrazům a účesům, ale také žasneme nad jejich životními osudy. Krabice s babiččinými fotkami ukrývá, kromě všemožných strýčků a tetiček, i fotografie příbuzných, jejichž jména jsou již zapomenuta. Tváří se opravdu vážně až strašidelně a jejich oblečení vzbuzuje úsměv. Ano, jsou to kroje, které oblékali ve svátky,“ prozradila o výstavě archivářka Mgr. Eva Ledwońová.


Datum zveřejnění/aktualizace: 31.5.2021

Zpět na výpis