UŽ JEN MĚSÍC LZE ŽÁDAT O KOTLÍKOVOU PŮJČKU

Blíží se konec lhůty k podávání žádostí o návratnou finanční výpomoc na předfinancování výměn nevyhovujících kotlů. Připomínáme proto všem žadatelům, že možnost podávání žádostí o návratnou finanční výpomoc na předfinancování výměn nevyhovujících kotlů vyhlášené Výzvou č. 4/2020 a Programem č. 8/2020 končí 30. června 2021.

Formulář žádosti je k dispozici v příloze pod tímto článkem, nebo si jej lze vyzvednout na odboru městských financí a školství Městského úřadu Orlová (dále jen „OMFŠK“) v kanceláři č. 309, 2. patro.

V  případě, že bude žádost úplná, uzavře město, po schválení poskytnutí finanční výpomoci v orgánech města s žadatelem smlouvu* o poskytnutí návratné finanční výpomoci.

Finanční výpomoc je poskytována až do výše 200 000 Kč v případě tepelného čerpadla a kotle na biomasu, do výše 150 000 Kč v případě plynového kondenzačního kotle.

Návratná finanční výpomoc bude poskytnuta bezhotovostně na bankovní účet příjemce ve dvou platbách.

• 50 % částky bude poskytnuto do 15 pracovních dní ode dne účinnosti této smlouvy
  • zbylých 50 % částky bude příjemnci zasláno do 10 pracovních dní od předložení kopie faktury za nový zdroj tepla

Příjemce návratné finanční výpomoci je povinen po ukončení realizace výměny kotle předložit Krajskému úřadu MS kraje finanční vypořádání dle podmíneki 3. výzvy kotlíkových dotací.

Občané se mohou stále dotazovat na tel. 596 581 309 nebo osobně v kanceláři č. 309 u paní Lenky Podzemné.

*Zásady pro poskytování bezúročných návratných finančních výpomocí se vzorem smlouvy najdete rovněž v příloze pod článkem.

Připojené dokumenty:

Formulář žádosti o kotlíkovou půjčku DOCX [790.4KB] 28.5.2021