ORLOVÁ HLEDÁ PAMÁTNÉ STROMY

Staré stromy nesou poselství minulosti předávané dalším generacím, a tak orlovská radnice vyzvala občany, aby při svých toulkách po městě a jeho okrajových částech věnovali pozornost stromům.

„Hledáme památné stromy. Stromy zajímavé pro okolí, stromy, které mají nějaký příběh, historii. Památné mohou být snad všechny druhy stromů, které sdílejí s lidmi společné žití – ovocné, okrasné, jehličnaté či listnaté. Rádi bychom takovéto stromy zaznamenali pro budoucnost a zachytili jejich současnost, “ vysvětluje orlovská místostarostka Naděžda Kubalová.

Pokud tedy Orlované, nebo i návštěvníci Orlové, při svých procházkách takovýto zajímavý strom objeví, radnice prosí, aby ho vyfotili a do 31. května poslali na adresu: lucie.kollarova@muor.cz. Město pak těmto stromům poskytne trvalou ochranu.

Datum zveřejnění/aktualizace: 28.4.2021