MÁTE DOTAZ NA FINANČNÍ ÚŘAD? VOLEJTE NEBO PIŠTE!

Máte problém či dotaz k přiznání k dani z nemovitých věcí za rok 2021? Nechoďte kvůli tomu na finanční úřad, raději na své územní pracoviště zavolejte, napište, nebo si informace vyhledejte na webu. Vyplněná přiznání pak vkládejte do sběrných boxů.

V lednu každoročně tisíce občanů v kraji podávají přiznání k dani z nemovitých věcí, často přitom řeší své problémy s přiznáním osobně na finančním úřadě a jeho územních pracovištích. Kvůli epidemické situaci však v lednu 2021 není možné osobní projednání těchto daňových záležitostí na úřadě ani jeho lokálních pracovištích.

„Občané přesto o konzultace se zaměstnanci ani o pomoc s problémy při  vyplnění přiznání nepřijdou. Se svými dotazy se na zaměstnance mohou obracet telefonicky, e-mailem, nebo vhozením dotazu do sběrného boxu umístěného na každém územním pracovišti,“ sdělila tisková mluvčí finančního úřadu Ing. Petra Homolová.

Speciální telefonické informační linky, zřízené na každém územním pracovišti, zajistí všem tazatelům odpovědi na položené otázky k dani z nemovitých věcí se znalostí místních poměrů. Odpovídat na dotazy občanů a firem budou na zřízených infolinkách zaměstnanci útvarů majetkových daní všech územních pracovišť finančního úřadu, a to v pracovních dnech od 4. ledna 2021.

„Finanční úřad proto zveřejňuje čísla speciálních informačních linek, kam mohou občané i firmy volat od 4. ledna 2021 své dotazy ohledně problematiky daně z nemovitých. Volat mohou lidé v pondělí a středu od 8 do 16:30 hodin, v úterý a čtvrtek od 8 do 14:30 hodin a v pátek od 8 do 13:30 hodin,“ dodala mluvčí.

Územní pracoviště v Karviné lze kontaktovat na číslech 596 304 600, 596 304 111 a na e-mailu podatelna3212@fs.mfcr.cz a územní pracoviště v Havířově na číslech 596 495 111, 596 495 309 a na e-mailu podatelna3210@fs.mfcr.cz. Seznam všech ÚZ v MS kraji je součástí přílohy.

Finanční úřad dále upozorňuje, že v pondělí 1. února skončí lhůta pro podání přiznání k dani z nemovitých věcí na rok 2021 a také možnost přihlásit se k placení této daně na rok 2021 prostřednictvím soustředěné inkasní platby obyvatelstva (SIPO).  Daň z nemovitých věcí na rok 2021 je splatná do konce května 2021.

Celá tisková zpráva FÚ s detailními informacemi pro daňové poplatníky je součástí přílohy.

Připojené dokumenty:

Tisková zpráva FÚ k dani z nemovitosti DOCX [35.1KB] 4.1.2021