SOCIÁLNÍ SLUŽBY MĚSTA ORLOVÉ BLÍŽ K PŘÍRODĚ

V letošním roce se nám podařilo ve spolupráci s Nadací OKD, programu Pro region, vybudovat malou zahrádku a být tak o něco „Blíž k přírodě“. Vyvýšené záhony a truhlíky se staly součástí naší zahrady a jsou tak mnohem lépe přístupné našim klientům. Zároveň byly nad nimi vysázeny vzrostlé stromy, které budou časem tvořit přirozený stín.

Klienti se zapojili do aktivizačních činností, které byly v tomto nelehkém období příjemným zpestřením. Za podpory pečovatelek si vysázeli drobné ovoce, zeleninu a bylinky, kterým se dařilo nejlépe.

Naši klienti si teď při společném posezení vaří mátový čaj a již nyní plánují, co si zasadí příští rok, případně, co si sami předpěstují.

Nadaci OKD děkujeme za jejich finanční podporu ve výši 16  tisíc Kč, a že nás bude podporovat také v příštích letech tak, jako doposud.

Mgr. Jarmila Berná, MBA, ředitelka

Datum zveřejnění/aktualizace: 26.11.2020