MĚSTŠTÍ STRÁŽNÍCI SE ZAMĚŘÍ NA HŘBITOV

Máme před sebou dušičkový víkend a většina z nás vyrazí na hřbitovy, aby svým blízkým položila na hrob květiny a zapálila svíčku. Je to období lidské sounáležitosti a hluboké piety.

Bohužel, najdou se ale i takoví, kterým se květiny na cizím hrobě zalíbí, nebo jim přijde, že by se jim hodily vaše hřbitovní svíce. A pod rouškou tmy se pro ně vypraví. Městská policie Orlová se každoročně v tomto období snaží uchránit místní hřbitov ve staré Orlové před řáděním vandalů či nejrůznějších zlodějíčků. Nejinak tomu bude i letos. „Tento i příští týden budou naše hlídky posíleny a budou hlídat hřbitov i v nočních hodinách,“ upozornil zástupce velitele městské policie Mgr. Milan Páleník. V této souvislosti je nutno upozornit, že není radno nechávat v zaparkovaných automobilech tašky s doklady či finanční hotovostí. Je to zbytečné lákadlo pro nenechavce.

A úplně poslední upozornění – nezapomeňte na zakrytí nosu a úst a dodržování rozestupu.

Datum zveřejnění/aktualizace: 29.10.2020