VYVĚSME 28. ŘÍJNA ČESKÉ VLAJKY!

Město Orlová se letos připojí k akci Český den s českými vlajkami, tentokrát s podtitulem NADĚJE. Smyslem akce je připomenout si Den vzniku samostatného Československa mimo jiné i vyvěšením české vlajky, vlajky naděje.

Vlajku lze vyvěsit v okně, na balkoně, na plotě či jinde v zahradě, na budově, zkrátka kdekoliv, kde bude dobře vidět. Nemáte-li vlajku, namalujte si ji na papír nebo na plátno, ušijte ji, nebo vytiskněte.

Malou, velkou, jakou jen budete chtít. Můžete připojit i nějaký vzkaz a pořídit fotografii. Tu nám zašlete na e-mail andrea.vargova@muor.cz a my ji zveřejníme na městském Facebooku. Nejlepší samozřejmě odměníme!

Ptáte se proč vlastně? Protože je stav nouze, obav, zákazů, ale i naděje, kterou můžeme tímto způsobem společně vyjádřit. Dejme si ve středu 28. října navzájem vědět, že i přes prázdné ulice, náměstí, sportoviště a školy, jsme tady. Že o sobě víme, a i když teď nemůžeme být pospolu, přesto v sobě máme naději, že zas bude dobře.

„Před dvěma lety, kdy se slavilo 100. výročí vzniku samostatné republiky, bylo na popud Agentury Dobrý den Pelhřimov v rámci akce Český den s českými vlajkami vyvěšeno 225 191 vlajek České republiky. A byl z toho dokonce zápis do České knihy rekordů,“ vzpomíná prezident Agentury Dobrý den Miroslav Marek.

Dodává, že do celorepublikového rekordu, který byl vytvořen v den státního svátku 28. října 2018, se zapojilo 2 445 obcí, měst, škol, institucí a jednotlivců. Loni si tahle akce dál žila svým životem a do pelhřimovského Muzea rekordů a kuriozit přicházely bez jakékoliv výzvy další fotografie s vlajkami v bytech, na rozhlednách, chatách a podobně.

„Budete-li chtít, zašlete fotky vašich vlajek také k nám do Pelhřimova, a to na e-mailovou adresu vlajky@dobryden.cz. Budeme moc rádi. Možná to vyvolá pocit sounáležitosti a třeba, což je teď ale velmi nedůležité, půjde i o úplně nový rekord,“ vzkazuje organizátor akce.

 


Datum zveřejnění/aktualizace: 21.10.2020

Zpět na výpis