LETOŠNÍ SBÍRKOVÝ ROČNÍK BYL OPĚT REKORDNÍ

Ve středu 30. září 2020 se město Orlová přidalo k celorepublikové veřejné sbírce Ligy proti rakovině Praha – Český den proti rakovině. Celkem 15 skupin dobrovolníků ve žlutých tričkách se vydalo s pokladními vaky nabízet symbol boje proti rakovině, a to žluté květy měsíčku lékařského, letos se zelenou stužkou.

Minimální dar za kytičku na podporu boje proti rakovině byl 20 korun. Dobrovolníkům se podařilo prodat 1 750 kytiček a na konto Ligy proti rakovině tak vybrat 44 487 korun. Letošní rok, navzdory těžké koronavirové době, je pro město Orlová rekordní jak v počtu prodaných kvítků, tak výší finančních darů.

Pro srovnání… Loňský rok byl do letoška také rekordní jak v počtu prodaných kvítků, tak ve výši vybraných finančních příspěvků. V roce 2019 vyrazilo do ulic města 16 skupin dobrovolníků, kteří prodali celkem 1 688 žlutých kytiček. Na konto Ligy proti rakovině Praha se ten rok v Orlové vybralo 42 207 korun. Letos jsme oba tyto rekordy překonali!

Město Orlová velice děkuje všem občanům města za poskytnuté finanční dary a dobrovolníkům za pomoc.

Zvláštní poděkování patří dobrovolníkům z těchto organizací:

YMCA Orlová

Český svaz žen Orlová