ZDAŘILÁ VÝSTAVA V ORLOVSKÉM DOMĚ KULTURY

Vypadá to, že po „stopce“, kterou kultuře vystavil na jaře a v létě Covid-19, se blýská na lepší časy. Kultura v Orlové začala pomalu ožívat.

Prvního září byla v Domě kultury města Orlové zahájena již 21. výstava fotografií místního FOTOKLUBU.

FOTOKLUB Orlová i tentokrát představuje výběr toho nejlepšího, co jeho členové za poslední období nafotili. Návštěvníci se mohou těšit na velkoformátové fotografie různých žánrů a technik adjustované bez použití zasklených klipů. K vidění jsou fotografie sedmi členů Fotoklubu – Blanky Kožuszníkové, Michala Čecha, Karla Návrata, Lecha Rzeszuta, Pavla Ličmana, Václava Legerského a Radislava Hájka.

„Fotografuji od roku 1970. Začínal jsem s krajinou a přírodou, později jsem se soustředil na reportáž a portrét. Dnes se věnuji figurální a portrétní fotografii, zejména aktu. Zúčastnil jsem se dosud zhruba třiceti výstav v regionu,“ popisuje svůj život s fotoaparátem jeden ze zakládajících členů fotoklubu Radislav Hájek. Co se týče fotoklubu, tak ten se kromě regionálních výstav prezentoval v polském Jastrzembie a švýcarském Illnau-Effretikonu.

Výstava se koná za podpory města Orlové a potrvá do 28. září t.r.

(NC)

Datum zveřejnění/aktualizace: 2.9.2020