Pánové, děkujeme!

Ve středu 17. června přijeli na úřad dobrovolní hasiči z Orlové-Poruby a Orlové-Města, kteří opakovaně zajišťovali ionizaci budov městského úřadu a školských zařízení v období koronavirové epidemie. Za zásahovou činnost při řešení opatření v rámci nouzového stavu jim byla jednak předána mimořádná odměna, jednak jim chtělo osobně poděkovat vedení města.

Město Orlová trvale zabezpečuje činnost jednotky Sboru dobrovolných hasičů Orlové-Poruby a jednotky Sboru dobrovolných hasičů Orlové-Města. Dobrovolní hasiči doplňují činnost Hasičského záchranného sboru České republiky a kromě požárů zasahují také při živelních pohromách, ekologických haváriích, dopravních nehodách a jiných mimořádných událostech.

„V oblasti preventivně výchovné činnosti vybraní členové z obou jednotek trvale připravují mladou hasičskou generaci. Mladí hasiči se pravidelně scházejí v hasičských zbrojnicích a zdokonalují se v teoretických i praktických znalostech. Svou činnost mladí hasiči z obou sborů letos prezentovali úspěšnou účastí na různých soutěžích,“ říká pracovnice krizového řízení Bc. Tereza Hejhalová.

Při ostatní dobrovolné činnosti členové jednotky Sboru dobrovolných hasičů Orlové-Poruby i členové jednotky Sboru dobrovolných hasičů Orlové-Města odpracovali mnoho hodin na údržbě požární techniky i budov hasičských zbrojnic.

Datum zveřejnění/aktualizace: 19.6.2020