LIVE ONLINE KONCERT KAPELY WIND

FACEBOOK LIVE ONLINE KONCERT KAPELY WIND
PROBĚHL Z HOME RECORDING STUDIO ŽIK VE STŘEDU 22. DUBNA 2020

SLEDUJTE ZDE:

Speciální poděkování patří radnímu města a muzikantovi Ľuboslavu Vršanskému.
Dále děkujeme Home Recording Studiu Žik, samozřejmě také kapele WIND a dalším.

POZVÁNKA

Srdečně zveme na live stream s kapelou Wind Bluegrass.

Koncert se bude vysílat
z Home Recording studio Žik

ve středu 22. dubna 2020 od 18:30 na https://www.facebook.com/mestoorlova/ (FB událost ZDE) a www.mesto-orlova.cz

Motto kapely: „Hbité prsty, dravý styl“

Členové skupiny:w
Igor Mališ
 – hl.zpěv, kytara a textař (působil v kapelách: Cesťácj, Cent grass, Wild horse)
Petr Goldman – zpěv, banjo (působil v kapelách: Barbaři, Aspekt, v současnosti hostuje v BG kapele Fest!
Lukáš Toman – zpěv, housle (působil v kapele DogMa)
Petr Nowak – zpěv, baskytara (působil v kapelách: Remonta, Stíny, Krystal)
Michael Holtzer – bicí nástroje (působil v kapelách: Stíny, Nálada, Hrnek)

Život havířovské kapely WIND, práce, zábava, koncerty, festivaly a úspěchy očima jejich fanoušků a jejího zakladatele Igora Mališe /kytara, texty, zpěv/:
Jak to vše začalo?
Historie blue-newgrassové hudební skupiny „Wind“ se vyvíjí od konce roku 2005
Po nabraných zkušenostech v kapelách, ve kterých působil, začal Igor obvolávat muzikanty a zakládat torzo kapely Wind. Od roku 2003 do 2005 se v jejich zkušebně vystřídalo spousta muzikantů. Výběrovým sítem propadli skoro všichni, až na hudebním směrem nezkaženého Martina Žušku /mandolína/, který ho přivedl na myšlenku- založit kapelu z mladých muzikantů, kteří chtějí hrát něco nového, jiného a pokud možno vlastní tvorbu. Dva měsíce postával před LŠU, ale nikoho nesehnal. Až při návratu syna ze skautského tábora, potkal Petra Goldmana /banjo/, který taktéž působil v několika kapelách a zrovna byl volný. Slovo dalo slovo a zkouška ve třech byla první odměnou za celou dlouhou dobu výběru. Čtvrtý muzikant Radek Svoboda /baskytara/ hrál s jinou kapelou.Tehdy bylo basistů jako šafránu, takže po dohodě s ním a jeho kapelníkem, hrál i s nima. Později zůstal u kapely WIND, až do roku 2018, poté jej nahradil Petr Nowak, který rovněž působil v jiných kapelách. Jejich posledního člena Lukáše Tomana /housle/, jim dohodil bubeník z jeho bývalé kapely. V roce 2020 přichází Michael Holtzer/bicí nástroje/.
Po zdařilých zkouškách začalo první veřejné vystupování.
Naplno začala kapela hrát v roce 2008, kdy měla na devadesát písní vlastní tvorby. V roce 2010 vydala své CD - Bourání zdí. K dnešnímu dni má šest hudebních ocenění. Poslední získala 18. května 2013 na Turzovském Vrabčákovi na Slovensku, a to 3. místo (z dvaadvaceti kapel). K největším patří vítězství Porta 2013 na slezskoostravském hradě 20. dubna 2013 a následně finále Porty v Řevnicích. A jiné …

Aktuální věk všech ostřílených matadorů kapely je 242 let.
zdroj

videa kapely

KONTAKT STUDIO ŽIK:

E-mail: m.zik@seznam.cz
WEB: http://www.studiozik.cz//
FACEBOOK: https://www.facebook.com/Home-Recording-Studio-%C5%BDik-169124239796659/

Datum zveřejnění/aktualizace: 22.4.2020