ORLOVÁ ZAHÁJILA DEZINFEKCI MĚSTA

Město nakoupilo dezinfekční prostředky a další objednalo s tím, že se urychleně začne s dezinfekcí autobusových zastávek a míst, kde je větší pohyb lidí. V pátek 3. dubna dezinfekční práce odstartovaly. „Je nezbytné vydezinfikovat všechny autobusové zastávky, bezpečnostní zábradlí a místa, kterých se lidé dotýkají. Musíme v maximálně možné míře snížit riziko šíření nákazy," uvedl místostarosta Miroslav Koláček. „Dezinfikuje se kompletní městský mobiliář včetně laviček, odpadkových košů a podobně," doplnil starosta Miroslav Chlubna a dodal, že věří, že občané budou i k hlučnosti techniky ohleduplní. „Rozstřik dezinfekce je přece jen trošku hlučnější, než by se mnohým líbilo, ale předpokládám, že lidé pochopí, že to děláme ve společném zájmu," podotkl starosta.
Samotnou dezinfekci provádí firma Talpa, která má dostatečné technické vybavení a tuto službu městu poskytne zdarma. „Mají dokonalé postřikovače, do nichž využijí námi dodané dezinfekční prostředky. Co se týče dezinfekčních prostředků, tak ty jsme zajistili nejen účinné, ale i ohleduplné vůči přírodě," podotkl Koláček.

Datum zveřejnění/aktualizace: 4.4.2020