ÚŘEDNICE Z OSPODU A OSZ ŠIJÍ ROUŠKY PRO DĚTI A BEZDOMOVCE

I úřednice z odboru sociálního a zdravotního se pustily do šití roušek. Jejich roušky putují dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí a rozdávají jim je ve spolupráci s městskou policií. Kromě toho myslí i na lidi bez přístřeší.
„Oddělení sociálně-právní ochrany děti se rozhodlo společně s kolegyněmi ze sociálního odboru využít svůj volný čas šitím roušek. Postupně se do této činnosti zapojilo více děvčat. Tyto roušky jsou rozdávány prostřednictvím městské policie a našich sociálních pracovníků našim dětem z ORP Orlová, klientům, bezdomovcům, zkrátka všem, kteří se v této době nemají možnost k rouškám dostat," vysvětluje vedoucí oddělení Sylva Buzková a dodává: „Minulý týden jsme zhotovili více než sto roušek. Hodláme s touto činností pokračovat do doby, kdy to bude zapotřebí, ale samozřejmě to závisí i na zásobách materiálu."

Datum zveřejnění/aktualizace: 30.3.2020