JSME LIDÉ - A JAKO LIDÉ BYCHOM SE K SOBĚ MĚLI CHOVAT

Na našem facebookovém profilu se v diskuzi u příspěvku objevila informace, že člověk XY dorazil ze zahraničí, nedodržuje karanténu a chodí mezi lidi. Tato informace nepatří na facebook města, a už vůbec ne se jménem dotyčného. Město Orlová si nemá kde danou informaci ověřit. Tyto informace eviduje pouze Krajská hygienická stanice. Nikdo nemůže přesně vědět, jak to s tím dotyčným člověkem ve skutečnosti bylo, je a bude.
Upozorňujeme Vás, že takovéto příspěvky se budou mazat a také si musíte být vědomi možného právního postihu. Jedná se o zveřejnění osobních údajů.
Jsme lidé, a jako takoví, bychom se k sobě měli chovat. Dotyčný člověk je už tak v nepříjemné situaci a po takovémto zveřejnění musí čelit spoustě urážek, útoků a zlých výpadů. Jsme si vědomi, že současná krizová situace doléhá na každého z nás. Je jasné, že to není lehké, a že se všichni obáváme nákazy. Nic z toho nás ale neopravňuje někomu ubližovat.

Datum zveřejnění/aktualizace: 27.3.2020