KDO NENOSÍ ROUŠKU, ŠÁTEK NEBO ŠÁLU, HROZÍ MU POKUTA!

Orlovský starosta Miroslav CHLUBNA vyzval občany města, jakož i občany jiných obcí pohybujících se na území Orlové, k důslednému dodržování krizových opatření, obzvláště pak k důslednému dodržování zákazu pohybu a pobytu bez ochranných prostředků dýchacích cest, jako je respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének.

V této souvislosti požádal městskou policii, aby lidi v ulicích důsledně kontrolovala. „V této krizové situaci považuji nošení roušek nebo jakéhokoliv zakrytí úst a nosu za základní obranu před nákazou. Takto bráníme sebe i ty druhé - a chováme se k sobě ohleduplně. Vidíme, jak se nákaza v republice šíří a nikdo z nás si nepřeje, aby nakažených přibývalo. Naopak, chceme, aby už to bylo za námi a všechna opatření byla odvolána. Tudíž – dodržujme minimálně to „dvanáctero" opatření, které je nezbytné," uvedl starosta a dodal: „Městská policie upozornila od zavedení vládního opatření na povinné nošení roušek, více než stovku lidí. Zdůraznila, že porušují nařízení vlády. Zhruba padesátka z nich bude řešena za nenošení roušky u přestupkového řízení a jeden člověk dostal blokovou pokutu ve výši 10 tisíc korun."

Datum zveřejnění/aktualizace: 24.3.2020