Informace o koronaviru

Krajský úřad Moravskoslezského kraje situaci výskytu koronaviru aktivně monitoruje a je v úzkém kontaktu s Krajskou hygienickou stanicí Moravskoslezského kraje.
Krajský úřad je připraven operativně řešit a koordinovat vzniklou epidemiologickou situaci se zainteresovanými složkami integrovaného záchranného systému.

Jak se chránit?

Důležité je vyvarovat se šíření paniky, stačí postupovat jako při klasické chřipkové epidemii:

*vyhýbat se těm, kdo jsou zjevně nemocní
*dodržovat základní hygienická pravidla
*používat například i dezinfekci, pokud jsme v kontaktu s lidmi, kteří akutními respiračními potížemi trpí
*nezdržovat se v místech s vyšším počtem lidí
*jedinci, kteří trpí respiračním onemocněním, by měli dodržovat pravidla respirační hygieny – tj. při kýchání a kašlání řádně užívat, nejlépe jednorázové, kapesníky, při kašlání a kýchání si zakrývat ústa paží či rukávem, nikoliv rukou! Kapénky se pak totiž mohou přenést dál.

Současně žádáme občany, aby dodržovali základní hygienické návyky, kupříkladu při nákupu pečiva používali sáčky nebo rukavice z tohoto materiálu.

NEPŘEHLÉDNĚTE!

Přikládáme i aktuální informace z MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ O MIMOŘÁDNÝCH OPATŘENÍCH - konání akcí a návrat z Itálie vz.příloha a DOPORUČENÍ K AKTUÁLNÍ EPIDEMIOLOGICKÉ SITUACI VČETNĚ TELEFONNÍCH ČÍSLECH, NA KTERÁ BYSTE MĚLI MĚLI VOLAT V PŘÍPADĚ NUTNOSTI.Připojené dokumenty:

Dokument ke stažení PDF [220.7KB]
Dokument ke stažení PDF [209.7KB]
Dokument ke stažení PDF [290.8KB]

Datum zveřejnění/aktualizace: 9.3.2020

Zpět na výpis