MÍSTNÍ POPLATEK ZA KOMUNÁLNÍ ODPAD A ZE PSŮ

Veškeré níže uvedené informace naleznete v nových obecně závazných vyhláškách města Orlová, které budou vyvěšeny na úřední desce Městského úřadu Orlová a na internetových stránkách.
ZASTUPITELSTVO MĚSTA ORLOVÉ DNE 09.12.2019 NA SVÉM 9. ZASEDÁNÍ ROZHODLO O VYDÁNÍ OBECNĚ ZÁVAZNÝCH VYHLÁŠEK O MÍSTNÍM POPLATKU ZE PSŮ Č. 5/2019 A ZA PROVOZ SYSTÉMU SHROMAŽĎOVÁNÍ, SBĚRU, PŘEPRAVY, TŘÍDĚNÍ, VYUŽÍVÁNÍ A ODSTRAŇOVÁNÍ KOMUNÁLNÍCH ODPADŮ Č. 4/2019 S PLATNOSTÍ OD 01.01.2020.
Změny ve výše uvedených obecně závazných vyhláškách:

Poplatek za komunální odpad
- zastupitelstvo města schválilo pro rok 2020 roční sazbu poplatku 792,00 Kč pro osoby s trvalým pobytem v obci a vlastníka nemovitosti bez trvalého pobytu
Splatnost poplatků zůstává stejná jako v předchozích letech, a to k 31. 5. daného kalendářního roku. Poplatník může poplatek uhradit ve splátkách, avšak nejpozději k výše uvedenému datu.

Poplatek ze psů
- snížená sazba poplatku se bude týkat pouze občanů od 65 let věku
- osvobození pro občany pobírající důchod pro invaliditu III. stupně na jednoho psa
- osvobození pro držitele ZTP a ZTP/P

Držitelům psů, kterým byla přiznána snížená sazba poplatku dle dosavadní vyhlášky
do konce r. 2019, a nedosáhli 65 let, bude tato sazba poplatku zachována do odhlášení nebo úmrtí psa, na kterého byla uplatněna.

Právní odbor

Datum zveřejnění/aktualizace: 15.12.2019