KRAJ ROZHODL O ZRUŠENÍ NEMOCNICE V ORLOVÉ

Vážení spoluobčané, na dnešním zasedání Krajského zastupitelstva MSK bylo rozhodnuto o přesunu akutní lůžkové péče mimo Orlovou. Fakticky jde o likvidaci nemocnice Orlová. Nic na tom nezmění sliby pana náměstka hejtmana pro zdravotnictví, nebo pana ředitele nemocnice. Lidem spadajícím do spádové oblasti Nemocnice Orlová se jednoznačně zhorší možná zdravotní péče a je možné, že díky tomuto přesunu nebude poskytnuta lékařská péče řádně a včas.

Jako politici, kteří zastupují město Orlová, jsme slíbili, že o nemocnici budeme bojovat, což se také stalo. Ti, kteří mohli pomoci nejvíce, na oko s kroky krajského vedení souhlasí, aby náhodou nepoškodili své další politické postavení a báli se vyjádřit svůj skutečný postoj k naší nemocnici.

Boj o naší nemocnici tímto rozhodnutím nekončí a věřte, že učiníme další kroky tak, aby byla akutní lůžková péče v Orlové zachována.

Mgr. Miroslav Chlubna

13.března 2019