MĚSTO SVŮJ POSTOJ NEMĚNÍ. CHCE ZACHOVAT AKUTNÍ LŮŽKA V ORLOVÉ. MĚSTO I NADÁLE STOJÍ ZA ORLOVSKÝMI OBČANY A ZDRAVOTNÍKY

V závěru minulého týdne se po jednání orlovského starosty s hejtmanem MSK a po setkání managementu nemocnice s odboráři a zdravotníky objevily informace, že město ustoupilo od svých pozic a „hodilo zdravotníky“ přes palubu. Začalo se hovořit o tom, že starosta souhlasí s převodem ortopedie a interny do Karviné. Dokonce, se prý někdo oháněl zápisem z jednání starosty s hejtmanem, který prý starosta podepsal. Jsou to absolutní výmysly a lži. Město ani starosta svůj postoj nezměnil, nic nepodepsal a i nadále podporuje boj orlovských zdravotníků za zachování akutních lůžek v Orlové a je proti stěhování interny, ortopedie atd. do Karviné. Na náš dnešní konkrétní dotaz, zda ředitel NsP Matěj má v ruce nějaký dokument se starostovským podpisem, ředitel nemocnice odpověděl, že nic takového nemá.

V samostatném materiálu zveřejňujeme ucelenou informaci starosty města Miroslava Chlubny o průběhu jednání s hejtmanem MSK Ivo Vondrákem.

Datum zveřejnění/aktualizace: 14.1.2019