MĚSTO BOJ O ZACHOVÁNÍ NEMOCNICE NEVZDÁ!

Včera odpoledne se sešel starosta města Orlové Mgr. Miroslav Chlubna s personálem orlovské nemocnice a seznámil je s výsledky první povolební schůzky vedení města s náměstkem hejtmana MSK MUDr. Martinem Gebauerem včetně informace, že podle Gebauera už není zrušení nemocnice záležitostí financí, ale nedostatku personálu, což ředitel NsP Matěj popřel. Orlovská část nemocnice se s nedostatkem personálu na rozdíl od karvinské části nepotýká.

Starosta ujistil zdravotníky, že je město podporuje, stojí za nimi a bude za zachování nemocnice bojovat až do vyčerpání všech možností. Zástupci odborů zde na širokém fóru vyzvali zaměstnance nemocnice k účasti na demonstraci, která by měla proběhnout 13. prosince před Krajským úřadem MSK v Ostravě, kde v tuto dobu bude probíhat jednání o dalším osudu orlovské nemocnice. Více najdete v závěru týdne v reportáži ITVO.

Datum zveřejnění/aktualizace: 22.11.2018