UŽ ZÍTRA OTEVŘE SVÉ BRÁNY VÝSTAVA SPOLKOVÉ A KLUBOVÉ ČINNOSTI

Již po třiadvacáté se otevřou v Domě kultury města Orlové pomyslné dveře naší Spolkové výstavy. Je to jedinečná akce, která dosahuje věhlasu nejen v regionu Karvinska, ale i za jeho hranicemi. Lidé zde naleznou možnosti jak trávit volný čas, také mohou nakoupit různé rukodělné výrobky, dobroty, med a jiné. Zaujmout je může i výstava dobových kočárků. Mohou se také nechat inspirovat tím, jak to dělají jinde. Po celou dobu výstavy bude probíhat soutěž ke 100. výročí republiky, kdy výherci získají zajímavé odměny. Již podruhé je akce spojená s Festivalem národnostních kultur, který se opět zaměří na hudební produkci a hlavně na ochutnávku pokrmů národnostních menšin. Do programu Festivalu národnostních kultur je zahrnuto i promítání českého filmu Kluci z hor za zvýhodněné vstupné 50 Kč. Jsem přesvědčen, že letošní Spolková výstava, ale i Festival národnostních kultur stojí za návštěvu. Těšíme se na Vás!

Mgr. Miroslav Chlubna
starosta města Orlové