Město Orlová uspělo s dalšími žádostmi o dotace

Naše město je dlouhodobě úspěšným žadatelem o dotace a příspěvky. K již realizovaným projektům se nyní připojí další tři projekty. „Prvním je projekt Sadové úpravy u Moravy, který zahrnuje revitalizace zeleně na veřejném prostranství v centrální části Orlové-Lutyně. Toto místo prochází v posledním roce intenzivní obnovou, která nyní bude doplněna o výsadbu přes 70 druhů rostlin. Celkové náklady kolem 700 tis. Kč budou podpořeny částkou ve výši 420 tisíc korun,“ upřesnila vedoucí odboru rozvoje a investic Martina Szotkowská.

Dalšími projekty jsou projekty se zaměřením na environmentální vzdělávání. Tyto projekty budou realizovány ve dvou mateřských školách. „MŠ Lesní 859 se dočká prvků v přírodním stylu, venkovní učebny, terénní modelace s tunelem záhonků, ale také například ptačí budky, krmítka, hmyzí hotel, ježčí domeček apod. Celkové předpokládané náklady jsou téměř 600 tisíc Kč s finanční podporou 500 tisíc Kč. Naopak zahrada v přírodním stylu u MŠ Ke Studánce 1033 se zaměří na čtyři živly, jež vytváří svět,“ vysvětlila Szotkowská a dodala: „I zde budou kvalitní herní prvky z akátového dřeva, ale také krtčí tunel, záhonky, větrné prvky, jako je větrná růžice nebo zvonkohra, sud s dešťovou vodou pro zalévání vrbičkového tunelu nebo ohniště kamenné i kreslené.“ I v tomto případě se náklady přibližují částce 600 tisíc Kč a dotace je schválena ve výši 495 tis. Kč. Obě zahrady jsou navrženy tak, aby udělaly radost těm nejmenším, ale zároveň je zábavnou formou vzdělávaly.

Datum zveřejnění/aktualizace: 8.8.2018