AKTUÁLNĚ K NÁMĚSTÍ

Vzhledem ke skutečnosti, že zhotovitel odmítá dokončit stavbu bez požadovaného navýšení financí o 58 mil., vyžádalo si vedení města pro další rozhodování stanovisko právníka. Na základě této právní konzultace zastupitelé v pondělí odsouhlasili, aby město Orlová s Ministerstvem financí a zhotovitelem jednalo o návrhu ukončení smlouvy dohodou. „Tato skutečnost znamená, že se město pokusí vyjednat alespoň dokončení některých částí stavby tak, aby se v centru města zlepšil komfort pro občany. Hlavní podmínkou uzavření dohody je dokončení parkoviště před městským úřadem a zprovoznění autobusové zastávky včetně chodníku. Tyto práce budou hrazeny za podmínek stanovených smlouvou.  Přesný rozsah prací se musí dohodnut tak, aby nedošlo k ohrožení stavby v budoucnu. Zároveň bude město s Ministerstvem financí jednat o aktualizaci projektové dokumentace a přípravě nového výběrového řízení,“ zdůraznil starosta Orlové Tomáš Kuča.

Datum zveřejnění/aktualizace: 18.7.2018