NÁMĚSTÍ BUDE TÉMATEM PONDĚLNÍHO ZASTUPITELSTVA

Ministerstvo financí a město Orlová obdrželo  požadavek zhotovitele na navýšení ceny díla celkem o 58 mil s DPH.

Požadavek  za celkem  42 mil. Kč se týká navýšení ceny z důvodu nárůstu cen významných dodávek a téměř 16 mil. požaduje na vícepracích. Město Orlová si požadavek podrobně nastudovalo a bohužel musí konstatovat, že je v rozporu s uzavřenou smlouvou i zákonem o zadávání veřejných zakázek.

„Protože zhotovitel na svých požadavcích trvá, je jediným řešením  ukončení stávající smlouvy. V pondělí budou zastupitelé města rozhodovat o  tom, zda se s firmou  chtějí dohodnout nebo smlouvu  vypoví.  Dohoda o ukončení smlouvy je pravděpodobně  nejrychlejší způsob, jak práce na stavbě co nejdříve obnovit.  Podmínkou dohody  by bylo dokončení alespoň některých částí stavby, jako je parkoviště před úřadem nebo zprovoznění autobusové zastávky.  Zároveň by byly započaty práce na aktualizaci projektové dokumentace a přípravě nového výběrového řízení na dokončení stavby. Až na základě pondělního rozhodnutí zastupitelstva může město jednat s Ministerstvem financí o dalším postupu,“ upřesnila Martina Szotkowská z odboru rozvoje a investic města Orlové.

Datum zveřejnění/aktualizace: 13.7.2018